Procesory ARM Cortex A15 niebawem w budżetowych tabletach - Tabletowo.pl

Procesory ARM Cortex A15 niebawem w budżetowych tabletach

Tabletowo.pl Procesory ARM Cortex A15 niebawem w budżetowych tabletach Nowości

Pierwszym procesorem mobilnym opartym na rdzeniach Krait, które bazowały na architekturze ARM Cortex A15, był Qualcomm Snapdragon S4. Trafił on chociażby do pierwszej generacji ASUSa Padfone. Potem śniegowa kula toczyła się coraz szybciej, zaś dziś każde nowe urządzenie szczycące się hasłem highendowego posiada procesor oparty na architekturze A15. Wydajne, energooszczędne jednostki zdobyły rynek, jednakże dotąd można było je nabyć jedynie w drogich urządzeniach. Według informacji portalu AndroidPC.es niebawem sytuacja ulegnie zmianie, bowiem tablety z jednostkami opartymi o tę architekturę trafią do tabletów z niskiej półki cenowej.

Swoje urządzenia na procesorach tych przygotowują Ramos oraz Smart Devices, zaś sam rok 2013 ma być rokiem wysypu urządzeń opartych o A15. W urządzeniach Ramosa najprawdopodobniej zobaczymy Exynosa 5250, znanego chociażby z Nexusa 10. Nie wiemy o jakim procesorze mowa w przypadku Smart Devices, jednakże bardzo prawdopodobne iż będzie to TI OMAP 5.

Stale postępujący rozwój tabletów i rynku z nimi związanego musiał w końcu spowodować podwyższenie standardów w urządzeniach budżetowych. Na pewno nie mamy się czego obawiać, bowiem takie zmiany pozytywne będą przede wszystkim dla klienta. Tani tablet z klasowym procesorem? Dlaczego nie?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona