Nowy MediaTek Dimensity 1000C zadebiutuje na pokładzie… LG Velvet

MediaTek nie zwalnia tempa i prezentuje kolejny procesor z serii Dimensity. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że nowy MediaTek Dimensity 1000C zadebiutuje na pokładzie… LG Velvet.

MediaTek widzi ogromny potencjał w sieci 5G i bardzo szybko wprowadza na rynek kolejne procesory z modemami 5G. Dopiero co Tajwańczycy oficjalnie zaanonsowali ostatni układ, Dimensity 800U, a już zaprezentowali kolejny, tym razem o oznaczeniu MediaTek Dimensity 1000C.

Premiera MediaTek Dimensity 1000C

Jak informuje MediaTek, nowy Dimensity 1000C został opracowany i dostosowany do rynku amerykańskiego, ponieważ w porównaniu z innymi częściami świata, konsumenci w Stanach Zjednoczonych nie mają dużego wyboru, jeśli chodzi o procesory w smartfonach obsługujących sieć piątej generacji – segment ten jest bowiem zdominowany przez rodzimego Qualcomma.

Najciekawsze jest jednak to, że MediaTek Dimensity 1000C zadebiutuje na pokładzie LG Velvet, czyli smartfona, który jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych (z procesorem Qualcomm Snapdragon 765G). Specjalna wersja tego modelu z układem tajwańskiego producenta trafi do oferty amerykańskiego T-Mobile. Co więcej, wspomniany operator informuje, że będzie to najtańszy wariant LG Velvet na amerykańskim rynku.

Najatrakcyjniejsza cena w połączeniu z faktem, że (przynajmniej według deklaracji) T-Mobile oferuje największy zasięg sieci 5G w Stanach Zjednoczonych, może przekonać do zakupu LG Velvet z procesorem MediaTek Dimensity 1000C wiele osób.

W Stanach Zjednoczonych LG Velvet będzie dostępny również w wersji z procesorem MediaTek Dimensity 1000C
W Stanach Zjednoczonych LG Velvet będzie dostępny również w wersji z procesorem MediaTek Dimensity 1000C (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Specyfikacja MediaTek Dimensity 1000C

Najnowszy procesor tajwańskiego producenta bazuje na czterech wysokowydajnych rdzeniach ARM Cortex-A77 i czterech wydajnych energetycznie ARM Cortex-A55 (w obu przypadkach o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,0 GHz), a za grafikę odpowiada w nim pięciordzeniowe ARM Mali-G57 GPU.

MediaTek Dimensity 1000C jest pierwszym procesorem tajwańskiego producenta, który zapewnia wsparcie dla dwóch wyświetlaczy oraz obsługuje nowy typ pamięci flash UFS 2.2. Ponadto układ ten obsłuży aparaty o rozdzielczości 64 Mpix i do 12 GB LPDDR4x RAM 1866 MHz.

Do produkcji tego procesora wykorzystywany jest 7-nm proces technologiczny. Jako że powstał on z myślą o rynku amerykańskim, nie powinniśmy się spodziewać urządzeń z nim na pokładzie w innych krajach – producenci mogą sięgać po inne układy z serii Dimensity 1000, których jest w sumie aż trzy.