Procesor Huawei Kirin 920 lepszy od Snapdragona 801 | Tabletowo.pl

Procesor Huawei Kirin 920 lepszy od Snapdragona 801

Dołącz do dyskusji 0

gsmarena_001

Wygląda na to, że Chińczycy mogą namieszać w świecie SoC. Jak powszechnie wiadomo, zazwyczaj flagowce mniej znanych firm nie są w stanie zaoferować wydajności na miarę urządzeń z układami, np. firmy Qualcomm. W benchmarku AnTuTu pojawił się ośmiordzeniowy procesor Kirin 920 firmy Huawei, który uplasował się ponad Snapdragonem 801.

Niestety, ale jak do tej pory często bywało, chińskim flagowcom wydajnościowo bliżej było do średniej, aniżeli najwyższej klasy. Ten stan rzeczy może się zmienić za sprawą procesora Kirin 920. Układ Huawei ma łącznie 8 rdzeni – cztery Cortex-A7 i cztery Cortex-A15. Posiada także dwukanałowy kontroler pamięci DDR3.

Poza tym z Kirinem działa grafika Mali 628MP4, dzięki czemu możliwe jest wsparcie dla ekranów, które legitymują się rozdzielczością 2K. Warto też wspomnieć o możliwości współpracy z aparatami 32 Mpix i nadajnikami 4G LTE.

gsmarena_002

Na wykresie poniżej widać, że Kirin 920 uzyskał 37363 pkt, co dało mu pozycję przed Snapdragonem 801 (36469 pkt), różnica jednak nie jest jakaś powalająca. Nie udało się za to „pokonać” Snapdragona 805, który jest lepszy o zaledwie 417 pkt.

gsmarena_003

Raczej mało prawdopodobne jest, że Kirin 920 trafi do innych urządzeń, niż te wytwarzane przez Huawei. Przy założeniu, że będzie tańszy od Snapdragonów miałby szansę zaistnieć na szerszą, niż dotychczasowe procesory, skalę.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona