Procesor Apple A8 już w produkcji? - Tabletowo.pl

Procesor Apple A8 już w produkcji?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Procesor Apple A8 już w produkcji? Apple Plotki / Przecieki

Tajwański Commercial Times donosi, że ruszyła już produkcja procesora Apple A8, który trafi do iPhone’a 6 i kolejnego iPada. Podobno wytwarzanie następcy A7 rozpoczęło się już w poprzednim miesiącu.

Jeśli wierzyć plotce, wygląda na to, że firma z Cupertino niemal dosłownie odcięła się od Samsunga. Podobno zdecydowana większość zamówień przypadła dla TSMC. Nie znamy jednak żadnego rozkładu procentowego…

W styczniu mówiło się, że produkcja A8 rozpocznie się na dobre w drugim kwartale 2014 roku. Czyżby przyśpieszono proces wytwarzania również 64-bitowego procesora?

Jeśli tak, to może świadczyć o dwóch rzeczach. Apple albo szykuje się do przyspieszonej premiery iPhone’a 6, albo – co bardziej prawdopodobne – firma chce się w pełni zabezpieczyć przed ewentualnym popytem, aby nadchodzącego iPhone’a dla nikogo nie zabrakło.

Mówi się, że A8 dalej będzie dwurdzeniowym procesorem z czterordzeniową grafiką. Poza tym układ będzie tworzony w 20 nm procesie technologicznym.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona