Problemy z kompatybilnością aplikacji Dropbox na iOS 8 | Tabletowo.pl

Problemy z kompatybilnością aplikacji Dropbox na iOS 8

Dołącz do dyskusji 0

Przez ostatnie dwa tygodnie dość często i głośno wieszano psy na dysku wirtualnym iCloud. Usługa Apple spotkała się z negatywnymi emocjami po wycieku wielu danych na początku września. Jednak jeżeli ta sytuacja zniechęciła jakiegoś właściciela „iUrządzenia” do korzystania z iCloud, może on stanąć za chwilę przed trudnym wyborem. Okazuje się bowiem, że Dropbox – znana usługa, która istnieje na rynku już dobrych kilka lat – ma pewne problemy z najnowszym systemem od Apple.

Na początku września doszło do wycieku prywatnych danych i zdjęć wielu użytkowników iCloud. Wśród tych plików znalazły się między innymi fotografie znanych osób, w tym także rozbierane. Internet zawrzał, pojawiło się mnóstwo „artykułów” o tytułach zawierających wyrazy typu „nagie” czy „kompromitujące” – czyli to, co podbija odsłony stron. Większość z tych wpisów nie podała żadnej sensowniejszej odpowiedzi na temat w jaki sposób do tego zdarzenia doszło. Jeżeli jesteście tym jednak zainteresowani, to zachęcam do zapoznania się z wpisem Piotra.

Niemniej nagłośnienie mogło zrobić swoje i zniechęcić wiele osób do korzystania z usługi iCloud. Wówczas chcąc nadal korzystać z dysku w chmurze należy zwrócić uwagę na konkurencję. A co może być lepszym wyborem, niż znany, doświadczony i wieloplatformowy Dropbox?

Niestety jednak na blogu firmy pojawiła się taka informacja:

We’ve discovered that Apple’s new iOS 8 introduces a compatibility issue that may prevent Dropbox and Carousel from properly uploading your photos and videos. This means that only the contents of your “Recently Added” album will upload automatically.


Okazuje się, że w najnowszym systemie iOS 8 – którego premiera w naszym kraju już za niecałą godzinę – występują problemy z przesyłaniem danych (głównie zdjęć) na dysk „w chmurze”. Dropbox spieszy z aktualizacją, która tymczasowo powstrzyma automatyczne próby uploadu. Jednocześnie firma zaleca by nie usuwać plików lokalnych.

Oczywiście choć należy podchodzić z dystansem do teorii spiskowych typu „Apple to zaplanowało, by ludzie korzystali z iCloud zamiast Dropbox„. Raz, że tego typu zagranie długo się nie utrzyma. Niemożliwym jest przecież przeciąganie w nieskończoność problemu z wgrywaniem plików na serwer w taki sposób, by nie stwarzało to sporych kontrowersji. Dwa – wiele osób korzystających regularnie z serwerów Dropbox prędzej wstrzyma się z aktualizacją, niżeli przerzuci się na iCloud. Trzy… no właśnie, jakie macie jeszcze pomysły? ;-)

Sam program można znaleźć w:

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona