Problem z GPS/WiFi w Asusie Transformer Prime? Przytul go, mocno! - Tabletowo.pl

Problem z GPS/WiFi w Asusie Transformer Prime? Przytul go, mocno!

Tabletowo.pl Problem z GPS/WiFi w Asusie Transformer Prime? Przytul go, mocno! Asus Nowości

Wszyscy wiemy o problemach flagowego tabletu Asusa, Eee Pad Transformer Prime, z GPS i siecią WiFi. Jednym one nie przeszkadzają, u innych nie występują, jeszcze inni twierdzą, że to kłamstwo wymyślone przez fanów Apple, ale coś niewątpliwie jest na rzeczy. Koledzy z portalu Mobile Tech Review twierdzą, że znaleźli rozwiązanie tych problemów. Przynajmniej częściowe…

Pierwszy egzemplarz, który otrzymali do testów w okolicach premiery urządzenia, nie miał specjalnych problemów z WiFi, ale jako nawigacja satelitarna był absolutnie bezużyteczny. Ponadto, jego aparat oraz HDMI nie działały jak należy, więc sprzęt wrócił do sklepu.

Nowy egzemplarz, który trafił w ich ręce posiada w numerze seryjnym literkę C, co oznacza, że pochodzi z końca stycznia 2012. Aparat działał jak należy, HDMI także, ale po wyjściu na zewnątrz nie mógł znaleźć nawet jednego satelity i to mimo ładnej zimowej pogody z czystym niebem. Działanie WiFi też nie napawało optymizmem – 5 metrów od routera przepustowość spadała z 25 Mbps do 4 Mbps, co oznacza – znacznie.

Tabletowo.pl Problem z GPS/WiFi w Asusie Transformer Prime? Przytul go, mocno! Asus Nowości

Z pomocą przyszli ludzie z AnandTech, którzy rozebrali tablet Eee Pad Transformer Prime na czynniki pierwsze i odkryli, że do komunikacji z podzespołami używa on on tzw. pogo pins, czyli malutkich „łączników”, które w elektronice są zwykle wykorzystywane do łączenia dwóch płyt PCB – przeważnie tam, gdzie jest mało miejsca – do tabletów jak znalazł. Dzięki nim przy rozbiórce urządzenia nie musimy się martwić o urwanie jakichkolwiek przewodów, bo ich tam po prostu nie ma.

Co z tego wynika? Otóż może być tak, że płyta główna urządzenia nie komunikuje się prawidłowo z modułami GPS oraz WiFi poprzez złe spasowanie obudowy. A może nie tyle złe, co niewystarczająco mocne. Opierając się na doświadczeniach użytkowników forum XDA, którzy zgłaszali już wcześniej, że to rozwiązanie działa, ludzie z Mobile Tech Review „pościskali” tablet w miejscach, gdzie znajdują się odpowiednie moduły (trzeba to robić mocno, ale pamiętając, że Gorilla Glass ma swój kres wytrzymałości) i… sygnał WiFi zyskał 15db, czym zrównał się z większością innych urządzeń, które mieli pod ręką, a w teście GPS Transformer Prime znalazł 12 satelitów, z czego 8 było gotowych do użycia po zaledwie 30 sekundach, co jest wynikiem bardzo dobrym.

Jeśli więc WiFi lub GPS działa w Twoim Asusie równie źle jak w przypadku opisywanego egzemplarza, może warto spróbować trochę go… pościskać. Oczywiście na własną odpowiedzialność. A jeśli już się odważysz, daj znać, czy to pomogło.

Dzięki wszystkim za podesłany link! ;)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona