A to dobre: w razie problemów z Face ID w iPhonie X, Apple zaleca naprawę tylnego aparatu | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

A to dobre: w razie problemów z Face ID w iPhonie X, Apple zaleca naprawę tylnego aparatu

Dołącz do dyskusji 0

Face ID jest jedną z dwóch najbardziej charakterystycznych cech iPhone’a X – zaraz po wycięciu w ekranie. Jak każdy sprzęt, tak też kamery TrueDepth, dzięki którym rozpoznawanie twarzy jest możliwe, czasem okazują się zawodne. Apple i na to ma sposób, choć nie jest to pomysł, który od razu przyszedłby nam do głowy w wypadku awarii Face ID.

Apple rozesłało do swoich sklepów i autoryzowanych serwisów instrukcje, w jaki sposób postępować z iPhone’ami X, które wydają się mieć problemy z funkcją rozpoznawania twarzy. Zastanawiające jest to, że procedura obejmuje sprawdzenie działania lub nawet wymianę podwójnego aparatu głównego, który teoretycznie nie ma zbyt dużo wspólnego z aparatem przednim.

fot. @Electronynet

Właśnie takie wskazówki zawarto na liście zadań, do której musi zastosować się serwisant po przyjęciu wadliwego iPhone’a X. Serwis MacRumors dotarł nawet do kopii instrukcji:

„Jeśli klient zgłasza problemy z identyfikacją twarzy w iPhonie X, być może uda się rozwiązać je przez naprawę tylnego aparatu. Uruchom diagnostykę AST 2 na urządzeniu klienta w celu sprawdzenia działania aparatu. Jeśli badanie wykryje problem z aparatem, przeprowadź proces naprawczy. Jeżeli problem nie zostanie w ten sposób rozwiązany, urządzenie należy wymienić na nowe.”

Trudno powiedzieć, jaki związek zachodzi między głównym aparatem tylnym a kamerą przednią. Wychodzi na to, że niektóre awarie aparatu głównego mogą być przyczyną nieprawidłowego działania kamer TrueDepth. Jeśli jego naprawa nic nie daje, zalecana jest wymiana całego telefonu.

Nie jest to jakaś często występująca usterka. Nie słyszeliśmy o przypadkach problemów z Face ID, które skutkowałyby wizytą w serwisie. Dobrze jednak, że Apple jest na takie wypadki przygotowane. W przeciwieństwie do nas – wiadomo wszak, że smartfony psują się zawsze w najmniej odpowiednim momencie.

Recenzja iPhone’a X – chyba spłynęło na mnie trochę “emejzingu”

źródło: MacRumors przez BGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona