Prince of Persia Classic w wersji na Androida

prince of persia classic

Pamiętam jak dawno, dawno temu, kiedy iPada jeszcze w sprzedaży nie było, a w siedzibie Apple Steve Jobs decydował, który z podsuniętych mu pod nos modeli ma być ostatecznym, pierwszym tabletem spod znaku nadgryzionego jabłka, grałam na swoim Sony Ericssonie K750i w Prince of Persia. To była jedna z moich najbardziej ulubionych gier dostępnych na java. Jeśli macie podobne wspomnienia i sprzęt z Androidem, na pewno ucieszy Was informacja, że tytuł Prince of Persia zadebiutował w wersji na Androida.

Gry Prince od Persia chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Powstała w 1989 roku i odniosła sukces zarówno w świecie gier komputerowych, jak i konsolowych. Jakiś czas temu pojawiła się edycja tytułu na iPhone’a, teraz studio Ubisoft postanowiło zawojować świat Androida. W związku z tym, że od premiery gry „trochę” lat już minęło, mobilna wersja gry została nieco usprawniona – zwłaszcza pod względem grafiki. Do wyboru mamy trzy tryby gry: normalny, „time attack” (gra na czas) oraz „przetrwanie” (godzina gry bez straty życia).

W Prince of Persia możecie zagrać zarówno jeśli chcecie wydać kilka złotych, jak i gdy tego nie chcecie zrobić. Dostępna jest wersja darmowa oraz płatna – za niecałe 10 złotych (2,99 dolarów). Gra przeznaczona jest na sprzęt pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 2.2 i nowszych. Po pobraniu instaluje dodatkowe 178MB, więc na wszelki wypadek upewnijcie się czy macie dostęp do WiFi.

Prince of Persia Classic

Prince of Persia Classic

Prince of Persia Classic

Prince of Persia Classic

Dzięki Karol za podesłane info! ;)

źródło