Prezes TCL zdaje się potwierdzać, iż BlackBerry Mercury będzie modelem z fizyczną klawiaturą | Tabletowo.pl

Prezes TCL zdaje się potwierdzać, iż BlackBerry Mercury będzie modelem z fizyczną klawiaturą

Dołącz do dyskusji 0

Nie tak dawno mieliśmy okazję usłyszeć o tym, że trzeci smartfon BlackBerry z Androidem może mieć fizyczną klawiaturę QWERTY. Pojawiły się nawet pierwsze zdjęcia, rzekomo przedstawiające owo urządzenie. Teraz okazuje się, że taki sprzęt z naprawdę dużym prawdopodobieństwem pojawi się na rynku.

A wszystko dzięki Steve’owi Custilliniemu – dyrektorowi i kierownikowi generalnemu TCL, z którym BlackBerry ostatnio nawiązało współpracę. Opublikował on bowiem na swoim profilu na Twitterze dość intrygujący i wieloznaczny wpis o następującej treści:

Steve Cistulli wspomina w nim o czymś, co nazywa się Remington No. 2. Jest to druga wersja starej maszyny do pisania, która pojawiła się na rynku w 1878 roku (wygooglujcie sobie). Wydaje mi się, że to dosyć jasna aluzja, sugerująca, że nadchodzący BlackBerry Mercury będzie urządzeniem z fizyczną klawiaturą QWERTY.

Sprzęt ten ma mieć 4.5-calowy ekran o proporcjach 3:2, Androida 7.0 Nougat na pokładzie i specyfikację, obejmującą m.in. Snapdragona 625, 3GB RAM, 32GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD, aparaty 18 Mpix (tył) i 8 Mpix (przód) oraz baterię o pojemności 3400 mAh.

Klawiatura QWERTY, zastosowana w BlackBerry Mercury, ma być jednak „wyjątkowa”, ponieważ czytnik linii papilarnych podobno zostanie zatopiony w klawiszu spacja. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie i na pewno docenią je przeciwnicy umieszczania skanera na pleckach smartfona.

BlackBerry Mercury zadebiutuje najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2017 roku. Jego cena „zmieścić” się ma w przedziale od 300 do 400 dolarów.

Źródło: PhanDroid

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona