Nadciąga kolejny klon Microsoft Surface 4 Pro - Dell Latitude 5285

Nadciąga kolejny klon Microsoft Surface 4 Pro – Dell Latitude 5285

Osoby rozglądające się za najlepszą możliwą hybrydą z Windowsem czekają na premierę Microsoft Surface Pro 5, natomiast inni mogą łaskawym okiem spojrzeć na propozycję Della. Zaprezentował on właśnie model Latitude 5285, który mógłby być bliźniakiem urządzenia Surface 4 Pro od Microsoftu.

Dell ma wsparcie dla rysika i jest wyposażony w odłączaną klawiaturę. Ekran to 12,3-calowy wyświetlacz Full HD o proporcjach 3:2. Latitude będzie występował w różnych odmianach sprzętowych, w tym z 1 TB dyskiem SSD i 16 GB pamięci RAM. Procesorami napędzającymi nowe hybrydy będą pochodziły od Intela – za wydajność mają odpowiadać układy z serii Core i 7. generacji.

Dodatkowo, w tablecie znajdzie się miejsce dla dwóch portów USB-C, jednego portu USB 3.0, czytnika kart microSD oraz gniazda microSIM.

Nadciąga kolejny klon Microsoft Surface 4 Pro - Dell Latitude 5285

W Surface Pro 4 rozdzielczość ekranu wynosi 2736×1824 pikseli, i jest zdecydowanie wyższa niż w Latitude 5285, gdzie spotykamy 1920×1080 punktów. Dell przekonuje, że niższa rozdziałka wyświetlacza podyktowana jest chęcią zapewnienia hybrydzie dłuższej pracy na baterii. To, czy rzeczywiście tak będzie, okaże się „w praniu”.

Dell zwykle celuje ze swoimi urządzeniami w użytkowników korporacyjnych, więc Latitude 5285 zapewne znajdzie więcej odbiorców wśród przedsiębiorców, niż typowych konsumentów. Sprzedaż hybrydy powinna rozpocząć się 28 lutego, w cenie 899 dolarów.

 

źródło: TechnoBuffalo, cnet