Prestigio prezentuje MultiPad Diamond 7.85 3G

Prestigio MultiPad Diamond 7.85 i MultiPad 4 Diamond 7.85 3G

Interesujące parametry techniczne to jeszcze nie wszystko, by przykuć uwagę potencjalnego klienta jakimkolwiek urządzeniem. W wielu przypadkach dużą rolę odgrywa również wzornictwo. Zdała sobie z tego sprawę firma Prestigio, której najnowszy tablet, Prestigio MultiPad Diamond 7.85, prezentuje się naprawdę nieźle. Przynajmniej na zdjęciu prasowym…

Wygląda na to, że plecki modelu wykonane zostały ze szczotkowanego aluminium, które po prostu świetnie wygląda. I będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. A jakie komponenty znalazły swe miejsce pod elegancką obudową, której grubość to jedyne 8,3 mm?

MultiPad Diamond 7.85 został wyposażony przede wszystkim w wyświetlacz IPS o przekątnej 7,85″ (o rozdzielczości najprawdopodobniej 1024 x 768 pikseli) oraz czterordzeniowy procesor w postaci Rockchip RK3188 o częstotliwości taktowania 1,6GHz w modelu WiFi lub MediaTek MT8389 w wersji z 3G – ta umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych i wysyłanie SMS-ów.

Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.2 Jelly Bean, a na jego pokładzie znajdziemy 1GB RAM, radio, GPS, Bluetooth, WiFi, 16GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, kamerkę oraz aparat 2 Mpix.

Tablet Prestigio MultiPad Diamond 7.85 został wyceniony na 169 euro w wersji WiFi oraz 199 euro w wersji z 3G. W ciągu najbliższych miesięcy powinien trafić do sprzedaży – również w naszym kraju.

źródło