Prestigio MultiPad 5080 z aktualizacjią systemu - Android 4.0 ICS już jest - Tabletowo.pl

Prestigio MultiPad 5080 z aktualizacjią systemu – Android 4.0 ICS już jest

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Prestigio MultiPad 5080 z aktualizacjią systemu - Android 4.0 ICS już jest Nowości

Coraz więcej producentów budżetowych tabletów internetowych wypuszcza aktualizacje systemu Android dla swoich urządzeń do wersji 4.0 Ice Cream Sandwich, robiąc na złość posiadaczom sprzętu z górnej półki, którzy nie mogą się doczekać „lodowej kanapki”. Ostatnio w tym gronie znalazł się Goclever (Tab A73 i Tab A103), Manta (MID05 i MID06), a obecnie również Prestigio, którego tablet Multipad 5080 otrzymał możliwość dokonania update systemu.

Jakie nowości wnosi ze sobą aktualizacja Androida do wersji Ice Cream Sandwich? Tu warto przytoczyć informację prasową podesłaną przez producenta, w której opisane zostały wprowadzone zmiany w oprogramowniu:

W trosce o wygodę i możliwość jak najlepszego dostosowania tabletu do potrzeb użytkowników system Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich zapewnia multum nowych udogodnień. Aktualizacja pozwala używać wirtualnych przycisków w interfejsie użytkownika, a widgety zostały umieszczone na nowej karcie, podobnej do listy aplikacji. Ustawienia zostały zoptymalizowane, by umożliwić użytkownikowi łatwe dostosowanie tabletu do własnych potrzeb. Tworzenie folderów nigdy nie było tak proste, a to dzięki technice „przeciągnij i upuść”, podobnej do tej stosowanej w systemie iOS. Pomocna będzie także zapewne opcja pinch-to-zoom w kalendarzu, a włączanie tabletu ułatwi Face Unlock – funkcja odblokowywania ekranu za pomocą detekcji twarzy.

Do praktycznych nowości należy zaliczyć także: nowe zakładki przeglądarki internetowej, pozwalające na otwarcie aż 16 kart, automatyczną synchronizację przeglądarki z zakładkami Chrome, nowe opcje Gmaila (możliwość wyszukiwania w trybie offline, możliwość podglądu dwóch wersów i nowy pasek zadań na dole), możliwość autowyłączenia aplikacji, które korzystają z danych w tle. Ponadto, dzięki sekcji „Wykorzystanie danych”, znajdującej się w ustawieniach, można ustawić ostrzeżenie – jeśli osiągnie się określony poziom wykorzystania i destabilizacji danych – użytkownik jest o tym fakcie informowany. Projektując nową wersję Androida nie zapomniano także o rozrywce – odświeżono aplikację „People”, wzbogacając ją o funkcje społecznościowe, zaktualizowano statusy oraz stworzono nowy układ galerii zorganizowany według osoby i lokalizacji.

Aktualizację systemu dla Prestigio Multipad 5080 znajdziecie na stronie producenta.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona