Xiaomi zaprezentowało lusterko wsteczne z wideorejestratorem i (opcjonalną) kamerą cofania | Tabletowo.pl

Xiaomi zaprezentowało lusterko wsteczne z wideorejestratorem i (opcjonalną) kamerą cofania

Dołącz do dyskusji 0

Tydzień bez nowego produktu Xiaomi, to tydzień stracony. Kolejną nowością od tego producenta jest Xiaomi Mi Rearview Mirror Recorder, czyli lusterko wsteczne z wbudowanym wideorejestratorem oraz kamerą cofania, aczkolwiek tę ostatnią należy sobie dokupić osobno.

Xiaomi Mi Rearview Mirror Recorder jest dość tani, bowiem kosztuje 399 juanów, tj. równowartość ~220 złotych. Dla porównania, za zaprezentowane pod koniec marca 2018 roku Xiaomi Mi Smart Rearview Mirror trzeba zapłacić 999 juanów, czyli ~550 złotych. Zakup kamery cofania 70mai Backup Camera wiąże się z kolei z wydatkiem 99 juanów (~55 złotych).

W lusterko Xiaomi Mi Rearview Mirror Recorder wbudowano wyświetlacz IPS o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 854×480 pikseli, na którym użytkownik może mieć podgląd na żywo na to, co nagrywa wideorejestrator, wykorzystujący sensor Sony IMX323 o rozdzielczości 2,19 Mpix. Obiektyw ma przysłonę f/1.8 i pole widzenia (FOV) 160°. Materiały rejestrowane są w jakości Full HD 1080p. Za obliczenia odpowiedzialny jest natomiast procesor Mstar MSC8328Q.

Xiaomi Mi Rearview Mirror Recorder obsługuje karty microSD class 10 o pojemności od 16 GB do 64 GB. Użytkownik może się z nim łączyć za pomocą dedykowanej aplikacji Mijia i modułu Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz. Sprzęt zasilany jest energią z akumulatora o pojemności 470 mAh, ładowanego z samochodowej zapalniczki (5V 2A; odpowiedni adapter znajduje się w zestawie sprzedażowym). Lusterko może pracować w zakresie temperatur od -10°C do +60°C.

Jeśli zaś chodzi o kamerę cofania, to tak, jak wspomniałem, trzeba ją sobie dokupić osobno. 70mai Backup Camera ma pole widzenia 138° i przekazuje obraz w rozdzielczości 720p. Urządzenie jest odporne na zalanie, spełnia normę IPX7, więc deszcz czy nawet ulewa nie powinny być mu straszne. Sprzęt może pracować w zakresie temperatur od 20°C do +70°C.

Źródło: Xiaomi, Xiaomi dzięki GizmoChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona