Mi Panoramic Camera

Xiaomi zaprezentowało Mi Panoramic Camera, czyli sportową kamerkę 360°

Wszyscy już przyzwyczailiśmy się do marki Xiaomi w segmencie smartfonów i wearables. Od czasu do czasu okazuje się jednak, że producent – pod szyldem Yi – robi całkiem niezłe kamerki. Zarówno sportowe, jak i te bardziej „biurkowe”, czy nawet wideorejestrator samochodowy! Dzisiaj na chińskim rynku pojawiła się 360° Mi Panoramic Camera, którą już teraz można zamówić w przedsprzedaży u pośredników.

Kamery 360° są obecne w sprzedaży już od dłuższego czasu, ale w gruncie rzeczy – mało kto posiada taką w domu. A przecież sam pomysł jest całkiem niezły i nawet przydatny w kontekście VR. Jeśli jesteście fanami Xiaomi i zastanawialiście się, jak skutecznie zapisać na karcie pamięci spędzane chwile, to ten produkt jest dla Was.

Na początku należy zaznaczyć, że urządzenie nie jest dostępne w regularnej sprzedaży – póki co trwa przedsprzedaż. W Chinach wyceniono kamerkę na 1699 juanów (czyli jakieś 977 złotych), ale Europejczykom przyjdzie zapłacić nieco więcej. Gearbest ustalił cenę Mi Panorama Camera na 319,99 dolarów, czyli mniej więcej 1270 złotych. Różnica niemała, ale to nic nowego.

Kamerka wyposażona jest w dwie soczewki fisheye o rozdzielczości 16 Mpix. Każda z nich ma 190° zakres widzenia i używa sensora Sony IMX206. Nie zabrakło miejsca na procesor Ambarella A12, który scala oba nagrania w całość. Do wyboru jest obraz o rozdzielczości 7K (6912×3456 pikseli), ale także mniejsze rozmiary, takie jak 2456×1728 przy 30 klatkach na sekundę lub 2304×1152 przy 60 fps.

W kamerkach sportowych ważna jest także stabilizacja obrazu, prawda? Spokojnie, również tego nie zabrakło. System 6-osiowej, elektronicznej stabilizacji obrazu powinien – według Xiaomi – zapewnić ładne, „niewytrzęsione” nagranie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. A jeśli już przy nich jesteśmy – Mi Panorama Camera posiada certyfikat IP67, który gwarantuje pyło- i wodoszczelność przy zanurzeniu na głębokość jednego metra na maksymalnie 30 minut.

Należałoby jeszcze powiedzieć kilka słów o nagrywaniu samym w sobie. W kamerze umieszczono baterię o pojemności 1600 mAh, która ma pozwolić na 75 minut ciągłej pracy. Warte uwagi jest to, że ogniwo ma wspierać technologię szybkiego ładowania, co na pewno przyda się „w terenie”. Filmy zapisać można na karcie pamięci microSD, których maksymalna wspierana pojemność to 128GB. Cztery tryby nagrywania oraz łączność przy pomocy Wi-Fi dopełnia całość i sprawia, że ta, ważąca 108 gramów i mierząca 78×67,4×24 mm, kamerka zapowiada się na kawał dobrego sprzętu.

Teraz nie pozostaje nic innego jak wygrzebywać „drobniaki” z portfela i uzbroić się w cierpliwość – przedsprzedaż trwa 24 dni, a wysyłka rozpocznie się dopiero po 2 maja. A jak wiecie sami, paczki z Chin lubią iść dłużej niż chcieliby tego kupujący.

źródło: Android Central, Gearbest, Gagadget