Wiko UPulse

Wiko UPulse i UPulse Lite to ładnie wyglądające smartfony z nie najgorszą specyfikacją

Wiko przywiozło do Barcelony na targi MWC 2017 nie tylko modele WIM i WIM Lite (swoją drogą, świetnie się zapowiadające), ale także UPulse i UPulse Lite. Ta ostatnia dwójka skierowana jest jednak do nieco mniej wymagających klientów.

Wiko UPulse

Model ten wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,3 GHz (nie zdziwiłbym się, gdyby był to MediaTek MT6737 z układem graficznym Mali-T720), 3GB RAM oraz 32GB lub nawet 64GB pamięci wewnętrznej (w zależności od wersji), w dodatku z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128GB.

Wiko UPulse zaoferuje swoim właścicielom również aparat główny 13 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą oraz kamerkę 8 Mpix na przodzie, także z jedną lampką LED. Jest też czytnik linii papilarnych na pleckach. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat i czerpie energię z akumulatora o pojemności 3000 mAh.

Wiko UPulse Lite

Dopisek „Lite” zawsze oznacza jakieś „cięcia” i nie inaczej jest w przypadku tego modelu. W porównaniu do Wiko UPulse zmniejszyła się przekątna wyświetlacza (z 5,5 do 5,22 cala), choć już sama rozdzielczość – czyli HD – pozostała taka sama. Jest to nawet zaleta, ponieważ mamy tutaj większe zagęszczenie pikseli na cal (ppi).

UPulse Lite występować będzie też w tylko jednej wersji, w dodatku znacznie „uboższej” niż pierwowzór. Chodzi tu o to, że smartfon ma mieć 16GB pamięć wewnętrzną, podczas gdy Wiko UPulse zaoferuje swoim właścicielom dwa lub nawet cztery razy większą przestrzeń na pliki.

Pozostała specyfikacja, czyli 3GB RAM, obsługa kart microSD do 128GB, aparaty 13 Mpix (tył) i 8 Mpix (przód), czytnik linii papilarnych, akumulator o pojemności 3000 mAh oraz system operacyjny Android 7.0 Nougat z nakładką Wiko, pozostaje bez zmian i jest dokładnie taka sama, jak w Wiko UPulse.

Ceny

  • Wiko UPulse – 199,99 euro (~865 złotych),
  • Wiko UPulse Lite – 179,99 euro (~780 złotych).

Źródło: gsmManiaK