Przyznam szczerze, że zapomniałem już o tych smartfonach z rysikiem. Zaprezentowano trzy modele LG Q Stylus | Tabletowo.pl

Przyznam szczerze, że zapomniałem już o tych smartfonach z rysikiem. Zaprezentowano trzy modele LG Q Stylus

Dołącz do dyskusji 0

Samsung nie jest jedyną firmą, która sprzedaje smartfony z rysikami. Produkuje je również LG, choć jego urządzenia nie aspirują do miana flagowców. Tak też jest z ogłoszonymi właśnie telefonami LG Q Stylus, Q Stylus+ i Q Stylus α. Na razie będą dostępne tylko na rynek amerykański oraz indyjski.

Czym wyróżniają się nowe smartfony LG?

Wszystkie warianty są wyposażone w wyświetlacz Full HD+ o przekątnej 6,2 cala i proporcjach 18:9 oraz mają baterię o pojemności 3300 mAh. Aha, jeszcze cechą wspólną jest Android 8.1 Oreo oraz spełnianie militarnych standardów wytrzymałości MIL-STD 810G.

Każdy z nowych modeli ma też rysik, dzięki któremu można zapisywać odręczne notatki, nawet na wyłączonym ekranie. Oprogramowaniu aparatu pomaga QLens, czyli podciągnięta pod markę LG wersja Google Lens (Obiektywu Google). Jest też moduł dźwięku przestrzennego DTS:X 3D, który poprawia jakość muzyki w słuchawkach oraz czytnik linii papilarnych na pleckach smartfona. Urządzenia wyposażono w USB typu C, Bluetooth 4.2 i NFC. Ich rozmiary to 160.15 x 77.75 x 8.4 mm, i ważą po 172 g.

To tyle z podobieństw. Dalej są różnice.

LG Q Stylusα to model podstawowy, z procesorem o taktowaniu 1,5 GHz, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Ma aparat główny 13 Mpix, zaś z przodu – kamerę 5 Mpix. Mimo, że spełnia militarną normę wytrzymałości, nie jest odporny na wodę i kurz (co jest akurat dziwne).

LG Q Stylus to wersja pośrednia. Ma ośmiordzeniowy procesor 1,8 GHz, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Od „alfy” różni się też aparatami: z tyłu ma matrycę 16 Mpix, a z przodu – 8 Mpix. Zyskał odporność na wodę i kurz zgodnie z normą IP68.

LG Q Stylus+ jest najwyższą formą z całej trójki. To właściwie odmiana Q Stylus, tyle że z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Modele te będą dostępne w Stanach Zjednoczonych i Azji jeszcze w tym miesiącu. Smartfony pojawią się w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, czarnej i fioletowej. Nie ogłoszono żadnych cen.

źródło: LG przez Android Police, fonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona