Xiaomi wprowadza na rynek nowy telewizor – ten ma 32 cale i kosztuje równowartość kilkuset złotych | Tabletowo.pl

Xiaomi wprowadza na rynek nowy telewizor – ten ma 32 cale i kosztuje równowartość kilkuset złotych

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi już ma bardzo bogatą ofertę telewizorów, ale właśnie uzupełnił ją kolejny – model Xiaomi Mi TV 4S z 32-calowym ekranem. Do jego zakupu zachęca przede wszystkim cena, która wynosi równowartość zaledwie kilkuset złotych.

Można odnieść wrażenie, że obecnie najbardziej pożądane są telewizory z ogromnymi ekranami, a im więcej cali, tym lepiej. W rzeczywistości wciąż jednak musi być popyt na nieco mniejsze – w przeciwnym wypadku Xiaomi nie wprowadzałoby na rynek modelu Mi TV 4S z 32-calowym panelem.

Ekran w tym telewizorze – oprócz znanej już, przekątnej 32 cali – ma też rozdzielczość HD, a dokładniej 1366×768 pikseli. Wydaje się ona niewielka, ale to raczej standard w przypadku takich matryc, chociaż oczywiście zdarzają się egzemplarze z panelem Full HD. Według deklaracji producenta, kąt widzenia wynosi 178°, a współczynnik odświeżania obrazu 60 Hz.

Xiaomi Mi TV 4S 32″ (fot. Xiaomi)

Sercem Xiaomi Mi TV 4S 32″ jest czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53), 64-bitowy procesor Amlogic T962 1,5 GHz z układem graficznym Mali-450 MP5 450MHz, który współpracuje z 1 GB RAM4 GB pamięci wbudowanej. Łączność zapewniają moduły Bluetooth i Wi-Fi oraz porty i złącza: 2x HDMI, 1x AV, pełnowymiarowe USB i Ethernet. Dźwięk odtwarzany jest z kolei z dwóch głośników stereo o mocy 8W każdy.

Xiaomi Mi TV 4S 32″ oczywiście nie jest „zwykłym” telewizorem, gdyż należy do przedstawicieli tzw. smart TV, czyli inteligentnych telewizorów. Dzięki przytrzymaniu odpowiedniego przycisku na pilocie, można wydawać urządzeniu komendy głosowe, na przykład poprosić je o znalezienie jakiegoś filmu w internecie. Oprócz tego, w podobny sposób da się również sterować wszystkimi elementami, wchodzącymi w skład ekosystemu Mi, czyli po prostu innymi, inteligentnymi sprzętami Xiaomi.

Xiaomi Mi TV 4S 32″ (fot. Xiaomi)

Xiaomi ustaliło cenę modelu Mi TV 4S 32″ na 1199 juanów, czyli równowartość ~620 złotych. I chociaż wydaje się ona atrakcyjna, to bez problemu w polskich sklepach z elektroniką znajdziemy podobne propozycje znanych marek za niewiele większe pieniądze.

Polecamy również:

Mi TV 4C 50″ to nowy telewizor Xiaomi z 50″ ekranem 4K HDR w cenie smartfona z niższej średniej półki

Źródło: Xiaomi dzięki GizChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona