myPhone Maestro (fot. myPhone)

Klasyczne komórki jeszcze nie wybierają się na śmietnik historii – świadczy o tym premiera myPhone Maestro

Coraz rzadziej spotykam osoby z klasycznym telefonem komórkowym w ręce, ale wcale nie oznacza to, że takich użytkowników w ogóle nie ma. Mnóstwo ludzi cały czas korzysta z tego typu urządzeń i wciąż jest zapotrzebowanie na takie konstrukcje. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę myPhone, który wprowadził dziś na rynek model myPhone Maestro.

Osobiście trochę czasami tęsknię za tym szaleństwem, na jakie decydowali się lata temu projektanci klasycznych telefonów komórkowych – każdy jeden wyglądał zupełnie inaczej, dzięki czemu z łatwością można było zorientować się, na jaki dokładnie model się patrzy. Najbardziej oryginalne konstrukcje wypuszczała na rynek Nokia, ale inne marki również nie działały sztampowo.

Reklama

Obecnie wygląda jednak na to, że nie ma już miejsca na takie szaleństwo, ponieważ debiutujące teraz telefony komórkowe są po prostu zwyczajnymi konstrukcjami bez specjalnych udziwnień. myPhone Maestro również jest klasyką w najczystszym wydaniu – bryła urządzenia jest prosta i elegancka. Wrażenie tej ostatniej wzmaga metalowa ramka, biegnąca dookoła całego sprzętu. Pozostała część obudowy jest natomiast wykonana z tworzywa sztucznego.

myPhone Maestro (fot. myPhone)

Specyfikacja myPhone Maestro nie powali nikogo na kolana, ale przecież od klasycznego telefonu komórkowego nikt tego nie oczekuje. Urządzenie ma jednak dość spory wyświetlacz TFT, gdyż ma on przekątną aż 2,8 cala. Ekran charakteryzuje się też rozdzielczością 320×240 pikseli, co przekłada się na 143 ppi. Sprzęt dysponuje również aparatem 2 Mpix, Dual SIM-em (standby; 2x standardowa karta SIM), radiem FM i funkcją latarki.

myPhone Maestro ma także 64 MB pamięci wbudowanej, lecz da się ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB. Gdyby natomiast kogoś to interesowało, to sercem telefonu jest procesor MediaTek MTK6261, który współpracuje z 64 MB RAM. Łączność w urządzeniu zapewniają Bluetooth 2.1, modem 2G, microUSB i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

myPhone Maestro zasilany jest przez baterię o pojemności 1000 mAh – według deklaracji producenta, taki zapas energii ma wystarczyć na 12 godzin rozmów lub 160 godzin czuwania. Ładowanie od 0% do 100% ma z kolei potrwać 2,5 godziny. Całość ma wymiary 138x58x9 mm i waży 118 gramów.

myPhone Maestro dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, srebrnej i złotej. Jego cenę ustalono na 129 złotych. Telefon można kupić m.in. za pośrednictwem >oficjalnego sklepu internetowego myPhone<.

Źródło: informacja prasowa, myPhone