HAMMER 4 (fot. HAMMER)

HAMMER 4, kolejny telefon, którym można wbijać gwoździe, zadebiutował w Polsce

Niektórym użytkownikom potrzebny jest przede wszystkim telefon, który sprawdzi się w warunkach, w jakich większość smartfonów poległaby z kretesem. HAMMER 4 nawet wyjątkowo niesprzyjające okoliczności nie są jednak straszne.

Model ten wpakowano w pyło- i wodoszczelną obudowę, która spełnia kryteria standardu IP68, więc bez żadnych obaw można go zanurzyć w wodzie na pół godziny na głębokość maksymalnie 1,5 metra. Oprócz tego obudowa HAMMER 4 jest również wzmocniona i wzbogacona o wstawki ze stali, dzięki czemu telefon jest odporny także na uszkodzenia mechaniczne i upadki z wysokości – potwierdza to norma IK05.

Reklama

Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to HAMMER 4 wyposażono w 2,8-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 320×240 pikseli. Producent informuje, że jest to największy ekran, jaki kiedykolwiek zastosowano w klasycznym telefonie tej marki. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek MT6260A, który współpracuje z 64 MB RAM. Pamięć wbudowana również ma pojemność 64 MB, ale da się ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD o kolejne 32 GB.

HAMMER 4 oferuje też aparat o rozdzielczości 2 Mpix z przysłoną f/2.4 i możliwością nagrywania wideo w 480×320 pikseli oraz latarkę, którą umieszczono na górnej krawędzi. Łączność w telefonie zapewniają moduły Bluetooth 2.1 i modem 2G, a także złącza: słuchawkowe 3,5 mm i microUSB. Na pokładzie tego modelu znajdują się również radio FM i Dual SIM standby (jedna standardowej wielkości karta SIM + micro SIM).

HAMMER 4 czerpie energię z baterii o pojemności 2000 mAh, która pozwoli na do 20 godzin nieprzerwanych rozmów lub nawet 24 dni w trybie czuwania. Telefon dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych i można go kupić m.in. w >oficjalnym sklepie internetowym firmy mPTech<. Sugerowaną cenę tego urządzenia ustalono na 229 złotych.

Źródło: informacja prasowa