Premiera tabletu Google najwcześniej w lipcu? Winna cena? - Tabletowo.pl

Premiera tabletu Google najwcześniej w lipcu? Winna cena?

Tabletowo.pl Premiera tabletu Google najwcześniej w lipcu? Winna cena? Nowości Plotki / Przecieki

Wygląda na to, że nie można sobie obniżyć ceny ot tak. Jak wynika z artykułu opublikowanego w serwisie The Verge, premiera pierwszego flagowego tabletu Google Nexus będzie miała miejsce najwcześniej w lipcu, a przyczyną opóźnienia jest chęć obniżenia kosztu urządzenia. Wiemy już, że Google Nexus Tablet jest owocem wspólnej pracy Google i Asusa i wyposażony będzie w 7-calowy ekran dotykowy, czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich oraz metkę z ceną niższą niż 249 dolarów.

Chcąc obniżyć koszt produkcji i uczynić tablet tańszym, Google będzie musiało zrezygnować z niektórych funkcji i elementów obudowy. Może się okazać, że urządzenie wprowadzone na rynek pozbawione będzie modułu Bluetooth (z którego często rezygnują producenci budżetowych tabletów), 3G, czytnika kart pamięci, nowoczesnego ekranu i akumulatora o pojemności wystarczającej do zapewnienia komfortowej pracy przez wiele godzin. Mam szczerą nadzieję, że internetowy gigant nie przekroczy metaforycznej granicy i nie zacznie sprzedawać tabletu, którego największą siłą będzie logo Google na obudowie.

Do lipca zostały cztery miesiące. To wystarczająco dużo czasu, aby dopieścić urządzenie mające reklamować system Android. Oczekiwania są duże, ale czy Google, chcąc maksymalnie obniżyć cenę tabletu, zdoła im sprostać?

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona