Panasonic Toughbook FZ-T1 to 5-calowy tablet ze Snapdragonem 210 za… grubo ponad 1000 euro | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Panasonic Toughbook FZ-T1 to 5-calowy tablet ze Snapdragonem 210 za… grubo ponad 1000 euro

Dołącz do dyskusji 0

Przyjęło się, że określenia „tablet” używamy w przypadku urządzeń, wyposażonych w wyświetlacz o przekątnej co najmniej 7 cali. Tymczasem Panasonic nazywa tabletem również model Toughbook FZ-T1, chociaż ma on zaledwie 5-calowy ekran. Jego specyfikacja nie jest szczególnie powalająca, mimo że sprzęt kosztuje grubo ponad 1000 euro. Jest on jednak skierowany do bardzo ściśle określonej grupy odbiorców, nie przeciętnego użytkownika – być może będą oni skorzy zapłacić za niego taką kwotę.

Już wiecie, że Panasonic Toughbook FZ-T1 ma wyświetlacz o przekątnej 5 cali i rozdzielczości HD (1280×720 pikseli). Ma on zwiększoną czułość, dzięki czemu można go obsługiwać w deszczu oraz w grubych rękawicach roboczych. W tytule mogliście też przeczytać, że sercem tabletu jest 32-bitowy, czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A7; 28 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 210 1,1 GHz z układem graficznym Adreno 304. Do kompletu są 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie oferuje także pojedynczy aparat główny 8 Mpix na tyle.

tablet Panasonic Toughbook FZ-T1 (fot. Panasonic)

Panasonic Toughbook FZ-T1 działa pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo, a zamontowana w nim bateria o pojemności 3200 mAh ma zapewnić do 12 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu. Co więcej, dzięki opcji Hot Swap można ją wymienić bez konieczności wyłączania urządzenia. Sprzęt ma pyło- i wodoszczelną obudowę, spełniającą wymagania normy IP68, jak również wymagania militarnej normy odporności 810G. Według deklaracji producenta, wytrzyma także upadek z wysokości do 1,5 metra, a do tego może pracować w zakresie temperatur od -10°C do +50°C.

Dzięki trzem mikrofonom i technologii tłumienia szumów Panasonic Toughbook FZ-T1 oferuje doskonałą jakość komunikacji. Warto również wspomnieć, że na górnej krawędzi znajduje się skaner kodów kreskowych, którego spust znajduje się zarówno po prawej, jak i lewej stronie (co jest ukłonem w stronę prawo- i leworęcznych użytkowników). Osobno można też sobie dokupić specjalny uchwyt pistoletowy, aby jeszcze wygodniej skanować kody kreskowe. Na początku 2019 roku w ofercie znajdzie się także czytnik dalekiego zasięgu (i podobnym uchwytem pistoletowym).

Tablet Panasonic Toughbook FZ-T1 w dedykowanym uchwycie (fot. Panasonic)

Panasonic Toughbook FZ-T1 w wersji z samym Wi-Fi dostępny będzie od sierpnia 2018 roku. Model z LTE trafi z kolei do sprzedaży we wrześniu 2018 roku. Sugerowane ceny ustalono na – odpowiednio – 1270 euro i 1350 euro (tj. równowartość – odpowiednio – około 5500 złotych i 5800 złotych).

Panasonic Toughbook FZ-T1 objęty jest trzyletnią gwarancją producenta. Tablet ma wymiary 154x75x13,1 mm i waży 240 gramów.

Źródło: informacja prasowa, PhoneRadar

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona