NAVITEL T505 PRO tablet nawigacja GPS
NAVITEL T505 PRO (źródło: NAVITEL)

NAVITEL T505 PRO to przede wszystkim nawigacja, ale ma być też Twoim tabletem

Na początku 2019 roku NAVITEL wzbogacił swoją ofertę o pierwszy tablet i w następnych miesiącach sukcesywnie dodawał do portfolio kolejne. Teraz do tej (nielicznej) gromadki dołącza najnowsze urządzenie NAVITEL T505 PRO. Jak można oczekiwać od tego producenta, największy nacisk położono na funkcje związane z nawigowaniem.

Reklama

Specyfikacja NAVITEL T505 PRO

Dłuższą chwilę zastanawiałem się, czy jest to przede wszystkim tablet z funkcją nawigacji, czy jednak nawigacja z funkcją tabletu. Osobiście skłaniam się ku tej drugiej opcji, ponieważ specyfikacja NAVITEL T505 PRO jest mocno przeciętna.

W zasadzie dla nabywców tego urządzenia najważniejsze będzie to, że zainstalowano w nim oprogramowanie nawigacyjne Navitel Navigator, które oferuje mapy 47 krajów z „regularnymi, darmowymi aktualizacjami”. Można z nich korzystać także w trybie offline, bez połączenia z internetem, co może okazać się przydatne zarówno w Polsce, jak i w innych państwach (szczególnie spoza Unii Europejskiej, bo w UE korzystanie z internetu w ramach roamingu nie wiąże się już z horrendalnie wysokimi opłatami).

Warto też dodać, że w skład zestawu sprzedażowego, oprócz samego tabletu, wchodzą również dedykowany uchwyt na szybę i ładowarka samochodowa 12/24 V, więc producent pomyślał o wszystkim. W pudełku oczywiście są również ładowarka sieciowa i kabel microUSB.

Jeśli natomiast chodzi o „suche parametry”, to – jak już wspomniałem – specyfikacja NAVITEL T505 PRO jest bardzo podstawowa. Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie (!), a na jego pokładzie znajdują się m.in. 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024×600 pikseli, czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A7) procesor MediaTek MT8321 1,3 GHz oraz 1 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB.

Ponadto tablet oferuje Dual SIM z obsługą sieci 2G i 3G oraz 3,5 mm złącze słuchawkowe. Całość zasila akumulator o pojemności 2800 mAh.

Cena NAVITEL T505 PRO

Sugerowana cena NAVITEL T505 PRO została ustalona na 299 złotych i – obok oprogramowania do nawigacji – jest drugim, bardzo mocnym argumentem, mogącym skłonić klientów do zakupu tego urządzenia. To bowiem przede wszystkim urządzenie do kierowania po drogach, które okazjonalnie może posłużyć jako tablet.

Kup NAVITEL T505 PRO