Archos Play Tab (fot. Archos)

Archos Play Tab to ogromny tablet do rozrywki dla całej rodziny, który zajmie pół stołu

Tablety kojarzą się z podręcznymi urządzeniami, które można wsadzić pod pachę i zabrać praktycznie wszędzie. W przypadku Archos Play Tab trudno będzie jednak coś takiego uczynić, ponieważ jest on ogromny. Producent stworzył go bowiem z myślą o zastosowaniu jako domowe centrum rozrywki i nauki.

Archos Play Tab nie jest pierwszym „ponadwymiarowym” tabletem na rynku – wystarczy sobie przypomnieć choćby Samsunga Galaxy View z 18,4-calowym wyświetlaczem, który zadebiutował w październiku 2015 roku.

Reklama

Specyfikacja Archos Play Tab

Archos Play Tab wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 21,5 cala, więc z uwagi na nie najmniejsze gabaryty jego naturalnym środowiskiem będzie domowe zacisze. I właśnie z myślą o takim zastosowaniu go stworzono – producent reklamuje ten tablet jako urządzenie, przy którym zbierać się ma rodzina, aby spędzić wspólnie czas na graniu w gry i rozwiązywaniu zagadek.

Archos Play Tab (fot. Archos)

Archos nie udostępnia pełnej specyfikacji Archos Play Tab. Informuje jedynie, że 21,5-calowy ekran ma rozdzielczość Full HD, co w praktyce przełoży się na ~102 ppi – taka wartość zagęszczenia pikseli na cal niestety nie jest zbyt duża, więc o ostrych jak brzytwa elementach graficznych nie ma mowy.

Sercem Archos Play Tab jest ośmiordzeniowy procesor, ale producent nie precyzuje, co to dokładnie za jednostka. Zgadywać nie ma sensu, ponieważ Archos nie podaje choćby częstotliwości taktowania, która stanowiłaby jakąś wskazówkę, z jakim SoC mamy tu do czynienia.

Archos Play Tab ma na pokładzie również 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej i nie wyobrażam sobie, aby zabrakło tu możliwości rozszerzenia tej ostatniej. Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie, podczas gdy za jego zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o (zaskakująco małej) pojemności 5000 mAh. Jestem ogromnie ciekawy, na jak długo wystarczy pojedyncze ładowanie i czy w rzeczywistości urządzenie nie będzie musiało być na stałe podłączone do źródła zasilania, aby dało się na nim dłużej pograć.

Archos Play Tab – cena, dostępność

Sugerowaną cenę tabletu ustalono na 249 euro, co przy obecnym kursie jest równowartością ~1070 złotych. Urządzenie trafi do sprzedaży w okresie zwanym ” Back to School”, czyli przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego (2019/2020).

Źródło: Archos, Archos