Sony Xperia Ear Duo to słuchawki bezprzewodowe, wymyślone całkowicie na nowo | Tabletowo.pl

Sony Xperia Ear Duo to słuchawki bezprzewodowe, wymyślone całkowicie na nowo

Dołącz do dyskusji 0

Sony zaprezentowało dziś w Barcelonie nie tylko Xperię XZ2 i Xperię XZ2 Compact, ale również bezprzewodowe słuchawki Sony Xperia Ear Duo. Celem, jaki przyświecał producentowi przy ich projektowaniu, było wymyślenie tego akcesorium całkowicie na nowo.

Czy to się udało – okaże się jednak dopiero po testach. Mimo wszystko faktem jest, że Sony postarało się wpakować do nich mnóstwo innowacji i przydatnych rozwiązań. Słuchawki Sony Xperia Ear Duo oferują technologię, dzięki której użytkownik może słuchać muzyki i odbierać powiadomienia, a jednocześnie słyszeć odgłosy otoczenia lub głosy otaczających go osób. Fajnym udogodnieniem jest również automatyczna regulacja głośności, dopasowywana na podstawie nasilenia dźwięków z otoczenia.

Słuchawki Sony Xperia Ear Duo są też inteligentne. Dzięki zastosowaniu ultraenergooszczędnego chipu CXD5602 i zaawansowanej platformy wieloczujnikowej, wbudowany asystent rozpoznaje czas oraz lokalizację i działania użytkownika, aby dostarczać mu adekwatne informacje i wskazówki w odpowiednim momencie.

Sony Xperia Ear Duo (fot. Sony)

Słuchawki Sony Xperia Ear Duo obsługują również gesty, wykonywane głową. Użytkownik może odebrać lub odrzucić przychodzące połączenie głosowe przez potrząśnięcie lub kiwnięcie głową oraz przełączać odtwarzane utwory poprzez potrząsanie głową w prawo lub lewo. Głośność z kolei można regulować, dotykając słuchawkę. Naturalnie nie zabrakło także możliwości komunikacji z asystentami głosowymi, w tym. m.in. Asystentem Google i Siri.

Słuchawki Sony Xperia Ear Duo dostępne będą w dwóch kolorach, złotym i czarnym, oraz w trzech rozmiarach. Całość jest odporna na zachlapania (IPX2). Wbudowany akumulator ma wystarczyć na nawet 4 godziny odtwarzania muzyki na pojedynczym ładowaniu. Dedykowane etui może posłużyć też jako powerbank-ładowarka, pozwalająca trzykrotnie uzupełnić zapas energii w urządzeniu. Warto dodać, że zapewniono wsparcie dla szybkiego ładowania (7 minut ładowania=godzina odtwarzania muzyki).

Słuchawki Sony Xperia Ear Duo trafią do sprzedaży wiosną 2018 roku. Producent nie podał sugerowanej ceny tego akcesorium.

Źródło: Sony

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona