Samsung Galaxy Watch Golf Edition R800 & R810 (fot. Samsung)

Samsung stworzył specjalną edycję Galaxy Watch dla golfistów

Golf postrzegany jest jako sport dla bogatych. Ile w tym prawdy, nie wiem, ale grupa w niego grających musi być naprawdę spora, jeśli na rynku pojawiają się kolejne urządzenia, stworzone specjalnie z myślą o takich użytkownikach. Samsung również się o to pokusił i wprowadził do sprzedaży Galaxy Watch Golf Edition.

Integralną częścią tego smartwatcha jest aplikacja Smart Caddie, którą grający w golfa powinni doskonale znać. Oferowane przez nią funkcje pomagają w celowaniu piłeczką do dołka, ponieważ podają m.in. informacje na temat odległości czy ukształtowania terenu. Użytkownik dostaje też dostęp do bazy ponad 60 tysięcy pól golfowych na całym świecie – może się przyjrzeć każdemu jednemu i przeanalizować ewentualną strategię.

Reklama

Galaxy Watch Golf Edition dostępny jest w dwóch rozmiarach: 42 mm i 46 mm. Cenę pierwszej z ww. wersji ustalono na 389900 wonów południowokoreańskich, tj. równowartość ~1280 złotych. Za drugą trzeba z kolei zapłacić 409700 wonów, czyli ~1340 złotych. Oba smartwatche dostępne są wyłącznie w konfiguracji z samym Bluetooth.

Galaxy Watch Golf Edition nie jest pierwszym smartwatchem Samsunga, który powstał z myślą o golfistach. Koreańczycy już w zeszłym (2017) roku wypuścili na rynek Gear S3 Golf Edition, więc po prostu kontynuują strategię dotarcia do jak największej rzeszy uprawiających ten sport.

Galaxy Watch Golf Edition raczej nie będzie dostępny w Polsce, ponieważ Gear S3 Golf Edition również nie uświadczyliśmy w naszym kraju. Czy to duża strata – tu już musieliby się wypowiedzieć ci, którzy grają w golfa, ponieważ osobiście nie jestem w stanie powiedzieć, czy tego typu sprzęt faktycznie aż tak bardzo pomaga w rozgrywce, że warto go mieć na nadgarstku na polu.

Źródło: Samsung, SamsungSamMobile