Montblanc Summit 2 to pierwszy na rynku smartwatch z nowym procesorem Qualcomm Snapdragon Wear 3100

Qualcomm zaprezentował swój najnowszy procesor do smartwatchy w zeszłym miesiącu. Chwilę musieliśmy poczekać na premierę pierwszego urządzenia ze Snapdragonem Wear 3100 na pokładzie, ale oto i jest: Montblanc Summit 2. Niestety, większość klientów i tak go nie kupi z uwagi na bardzo wysoką cenę.

Nie wszyscy wiedzą, że Montblanc jest marką premium i tym samym w życiu nie pomyśleliby, że pierwszy na rynku smartwatch z procesorem Snapdragonem Wear 3100 kosztuje od 995 do nawet 1095 dolarów. Jest to więc propozycja dla bardziej zamożnych użytkowników, a pozostałym nie zostaje nic, jak tylko czekać na premierę bardziej przystępnych cenowo modeli.

Mimo wszystko wypada odnotować, co jeszcze oferuje Montblanc Summit 2, oprócz najnowszego procesora Qualcomma do wearables. Smartwatch wyposażono również w okrągły wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,2 cala i rozdzielczości 390×390 pikseli, co przekłada się na 327 ppi. Na pokładzie tego zegarka znajdują się też 1 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej na pliki.

Łączność w Montblanc Summit 2 zapewniają Bluetooth 4.2 i Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz oraz moduły NFC i GPS. Smartwatch pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google, więc jak najbardziej można nim płacić za zakupy. Na wyposażeniu tego urządzenia nie zabrakło również pulsometru, żyroskopu i Asystenta Google.

Co ciekawe, Montblanc Summit 2 oferuje też aplikację, która ma za zadanie pomóc jego właścicielowi zminimalizować efekty tzw. jet laga i przyzwyczaić się do nowej strefy czasowej. Oprócz tego użytkownik może liczyć na zestaw najpotrzebniejszych w nowym miejscu informacji, m.in. o kursach walut, stawek za taksówki oraz podstawowe słowa i zwroty. Na wyposażeniu smartwatcha znajduje się także zaawansowany inteligentny trener, analizujący formę użytkownika i proponujący dopasowany do jego możliwości plan treningowy. Co więcej, już podczas samych ćwiczeń motywuje on właściciela zegarka do wytężonej pracy i osiągnięcia celów.

Koperta Montblanc Summit 2 wykonana jest – w zależności od wersji – ze stali nierdzewnej lub tytanu i pokryta jest szkłem szafirowym. Smartwatch dostępny jest tylko w jednym rozmiarze, 42 mm. Jest to też urządzenie typu unisex, więc mogą je nosić zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Montblanc Summit 2 zasilany jest przez akumulator o pojemności 340 mAh. Według deklaracji producenta, taki zapas energii ma wystarczyć na jeden dzień pracy i jeszcze od 4 do 5 dni w trybie zwykłego zegarka, bez funkcji smart. Koperta smartwatcha jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM.

Źródło: Montblanc