smartwatch Misfit Vapor X
Misfit Vapor X (fot. Misfit)

Oto nowy Misfit Vapor X z procesorem Snapdragon Wear 3100, systemem Wear OS i modułem NFC

Na rynku teoretycznie dostępnych jest mnóstwo smartwatchy, lecz w rzeczywistości mało jest takich, które są naprawdę ciekawe, a przy tym nie kosztują kroci. Nowy Misfit Vapor X niewątpliwie należy do grona tych bardziej godnych uwagi.

Misfit Vapor X – specyfikacja

Smartwatch wyposażono w okrągły, kolorowy, dotykowy wyświetlacz o średnicy 1,19 cala i zagęszczeniu pikseli (dpi) na poziomie 328 ppi, który umieszczono w 42 mm obudowie ze stopu aluminium z matowym wykończeniem. Dzięki zastosowaniu takiego materiału, jest to najlżejszy inteligentny zegarek w portfolio marki Misfit. Producent jednocześnie deklaruje, że Misfit Vapor X przetrwa zanurzenie na głębokości do 30 metrów i pływanie w płytkiej wodzie.

Reklama

Sercem Misfit Vapor X jest 32-bitowy procesor Snapdragon Wear 3100, który składa się z czterech rdzeni ARM Cortex-A7 o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,2 GHz i produkowany jest z wykorzystaniem 28-nm procesu technologicznego. Na obecną chwilę jest to najbardziej zaawansowany SoC do wearables w ofercie amerykańskiego koncernu.

Misfit Vapor X oferuje również 512 MB RAM i 4 GB pamięci wbudowanej, pulsometr, żyroskop oraz moduły GPS i NFC. A jako że smartwatch pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google, z powodzeniem można płacić nim za zakupy w sklepach za pomocą Google Pay. Na pokładzie preinstalowano także aplikację Spotify, za pośrednictwem której da się słuchać muzyki również w trybie offline (pod warunkiem posiadania subskrypcji premium).

Misfit Vapor X wyposażono w akumulator o pojemności 300 mAh, który na pojedynczym ładowaniu ma zapewnić ponad 24 godziny standardowej pracy i kolejne dwa z włączonym oszczędzaniem baterii. Ogniwo wspiera także szybkie ładowanie (80% w 50 minut). Smartwatch waży 43 gramy.

Misfit Vapor X – cena

Regularną cenę smartwatcha ustalono na 279,99 dolarów amerykańskich (równowartość ~1100 złotych), ale początkowo będzie go można kupić sporo taniej, bo za 199,99 USD (równowartość ~780 złotych). Do wyboru jest pięć wersji kolorystycznych. Do tego paski (20 mm) można swobodnie wymieniać na inne.

Misfit Vapor X będzie współpracować z urządzeniami z iOS 10 lub nowszym oraz Androidem 4.4 KitKat bądź świeższym wydaniem Zielonego Robota, z wyjątkiem Androida Go. Łączność odbywa się za pośrednictwem modułu Bluetooth.

 

Źródło: Misfit, Android Police