Misfit Vapor 2 (fot. Misfit)

Premiera smartwatcha Misfit Vapor 2 – do ideału tak niewiele mu brakuje, ale i tak pewnie będzie bestsellerem

Misfit zaprezentował dziś nowy smartwatch – Misfit Vapor 2. Być może już słyszeliście o nim, ponieważ producentowi nie udało się go utrzymać w pełnej tajemnicy aż do oficjalnej premiery. Na pierwszy rzut oka to inteligentny zegarek jakich wiele, ale z drugiej strony wygląda na jedną z najciekawszych propozycji na rynku.

Misfit Vapor 2 dostępny będzie w dwóch rozmiarach: 41 mm i 46 mm. Pierwszy model wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 1,19 cala, natomiast drugi w ekran 1,39-calowy. W obu przypadkach jest to panel AMOLED. Współczynnik dpi też jest taki sam i wynosi 328 ppi.

Sercem Misfit Vapor 2 jest procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 – trochę szkoda, że nie jest to najnowsza jednostka z oferty amerykańskiego koncernu, czyli Snapdragon Wear 3100. Trudno, nadal więc jedynym smartwatchem z tym SoC na pokładzie jest zaprezentowany w zeszłym tygodniu Montblanc Summit 2. Do tego urządzenie dysponuje 512 MB RAM i 4 GB pamięci wbudowanej, co jest klasycznym zestawem w przypadku tego typu sprzętów.

Misfit Vapor 2 pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google i ma moduł NFC, więc jego właściciele będą mogli nim płacić za zakupy. Na pokładzie znajdują się także GPS, pulsometr, żyroskop oraz mikrofon, co zawsze jest mile widziane w smartwatchach.

Łączność zapewniają natomiast Bluetooth i Wi-Fi. Zegarek ten współpracuje z urządzeniami, kontrolowanymi przez Androida 4.4 KitKat lub iOS 9.3 bądź ich nowszych wydań (z wyjątkiem Androida Go Edition). Użytkownik będzie też mógł odtwarzać muzykę ze smartwatcha na bezprzewodowych słuchawkach, bez konieczności udziału smartfona (kompatybilność m.in. z Muzyką Play).

Koperta Misfit Vapor 2 jest odporna na zanurzenie w wodzie na głębokość maksymalnie 30 metrów. Wersja 41 mm ma akumulator o pojemności 300 mAh, a model 46 mm baterię 330 mAh – według deklaracji producenta, taki zapas energii wystarczy na cały dzień pracy. Ładowanie od 0% do 80% ma trwać 50 minut, a sam proces odbywa się za pośrednictwem specjalnego pada ładującego, przyczepianego na spód koperty.

Misfit Vapor 2 41 mm i 46 mm (fot. Misfit)

Cenę Misfit Vapor 2 41 mm ustalono na 249,99 dolarów, natomiast modelu 46 mm na 269,99 dolarów. Po bezpośrednim przeliczeniu daje to równowartość – odpowiednio – około 930 i 1000 złotych, więc można uznać je za dość atrakcyjne. Szczególnie, że smartwatch ten oferuje wszystko, czego można oczekiwać po tego typu sprzęcie.

Źródło: Misfit, Android Authority