Kruger&Matz Style 2 wygląda jak zwykły zegarek, a to prawdziwy smartwatch. Na dodatek bardzo tani | Tabletowo.pl

Kruger&Matz Style 2 wygląda jak zwykły zegarek, a to prawdziwy smartwatch. Na dodatek bardzo tani

Dołącz do dyskusji 0

W 2018 roku marka Kruger&Matz dała o sobie znać zaledwie kilka razy. Nie mam pojęcia, z czego wynikało to milczenie, ale wygląda na to, że firma „wraca do żywych”, ponieważ właśnie zaprezentowała kolejną po Live 7S i Live 7 nowość  – Style 2. Niech Was jednak nie zmyli zdjęcie tytułowe – sprzęt ten tylko wygląda jak klasyczny zegarek ze wskazówkami, a w rzeczywistości jest smartwatchem w pełnym tego słowa znaczeniu.

Kruger&Matz Style 2 ma dotykowy wyświetlacz o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 240×240 pikseli, więc nie jest rozwiązaniem hybrydowym, chociaż tak można by było pomyśleć, patrząc na widoczne powyżej zdjęcie promocyjne. Fizycznych wskazówek smartwatch jednak nie ma – na ekranie są wyświetlane wygenerowane cyfrowo, aczkolwiek muszę przyznać, że wyglądają one wyjątkowo realistyczne, co zdarza się raczej dość rzadko.

Sercem Kruger&Matz Style 2 jest stworzony specjalnie z myślą o wearables procesor MediaTek MT2502C. Współpracuje on z 64 MB RAM, a całość kontrolowana jest przez system Linux. Pamięć wbudowana ma z kolei pojemność 128 MB. Koperta smartwatcha jest pyłoszczelna i odporna na przypadkowe zachlapania (IP64). Jej wymiary to 53x46x13 mm, a waga 53 gramy.

Kruger&Matz Style 2 jest dostępny w dwóch wersjach wykończeniowych: ze srebrną kopertą i czarnym paskiem oraz z szarą kopertą i brązowym paskiem.

smartwatch Kruger&Matz Style 2 (fot. Kruger&Matz)

Oczywiście przy okazji wypada też powiedzieć co nieco na temat możliwości Kruger&Matz Style 2 i uzasadnić, dlaczego jest on smartwatchem. Oprócz dotykowego ekranu, za pomocą którego steruje się wszystkimi funkcjami urządzenia, oferuje on również możliwość liczenia kroków, przebytego dystansu, spalonych kalorii oraz przebiegu snu. Na pokładzie tego modelu jest też pulsometr.

Za pośrednictwem Kruger&Matz Style 2 można także przeprowadzać rozmowy głosowe i wysyłać wiadomości. Do tego jest też funkcja sterowania odtwarzaczem muzyki i spustem migawki aparatu w smartfonie oraz takie udogodnienia, jak budzik, kalkulator, kalendarz i prognoza pogody.

Kruger&Matz Style 2 współpracuje z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą systemów Android 4.4 KitKat oraz iOS 7 lub ich nowszych wydań. Integralną częścią smartwatcha jest również dedykowana aplikacja KrugerMatz Style. Do komunikacji wykorzystywany jest moduł Bluetooth 4.0.

Sugerowaną cenę Kruger&Matz Style 2 ustalono na 299 złotych. Smartwatch można kupić w oficjalnym sklepie internetowym Kruger&Matz i w sieci sklepów Rebel Electro (także internetowym).

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona