Huawei Watch GT (fot. Huawei)

Huawei Watch GT nie jest typowym smartwatchem, ale właśnie dzięki temu może świetnie się sprzedawać

Huawei może i nie jest liderem w segmencie wearables, lecz regularnie wypuszcza na rynek nowe urządzenia tego typu. W większości są to inteligentne opaski, ale czasem pojawi się również i smartwatch. Huawei Watch GT jest jednym z nich, aczkolwiek też nie do końca jest „typowym” inteligentnym zegarkiem. Paradoksalnie właśnie dzięki temu ma szanse naprawdę dobrze się sprzedawać.

Reklama

Huawei Watch GT – specyfikacja

Huawei Watch GT wyposażono w kolorowy ekran AMOLED HD o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454×454 pikseli. Kopertę wykonano ze stali nierdzewnej, a dodatkowo pokryto ją specjalną ceramiczną warstwą węglową DLC, która ma właściwości zbliżone do naturalnego diamentu. Dzięki temu obudowa zegarka jest odporna na ścieranie i chroniona przed zarysowaniami. Całość ma grubość 10,6 mm.

Reklama

Jak przystało na smartwatch, Huawei Watch GT także oferuje wszelkie funkcje z zakresu monitorowania aktywności fizycznej, tj. liczenie kroków, przebytego dystansu i spalonych kalorii oraz sprawdzanie pulsu podczas wysiłku fizycznego. Co jednak istotne, zegarek ten ma też wbudowany GPS (+ Glonass i Galileo), więc może również zapisywać trasę i położenie użytkownika.

Huawei Watch GT będzie mógł też pełnić rolę trenera osobistego, ponieważ analizuje wszystkie zebrane dane i proponuje swojemu właścicielowi określone ćwiczenia, aby pomóc mu w osiągnięciu założonego na początku celu. Jeśli natomiast okaże się, że sen użytkownika pozostawia wiele do życzenia, wówczas smartwatch podpowie mu, w jaki sposób może on poprawić jego jakość.

Prawdopodobnie największą zaletą Huawei Watch GT będzie jednak czas jego pracy na pojedynczym ładowaniu. Według deklaracji producenta, ma on sięgać nawet 30 dni. Przy regularnym użytkowaniu z uruchomionym GPS-em, aktywną funkcją pulsometru, monitorowania snu, ćwicząc 90 minut w ciągu całego tygodnia i z włączoną opcją powiadomień skróci się on natomiast do 2 tygodni, co mimo wszystko nadal robi ogromne wrażenie, ponieważ taki pułap jest nieosiągalny dla urządzeń konkurencji.

Huawei Watch GT – cena, dostępność

Przedsprzedaż Huawei Watch GT rozpocznie się 29 października o godzinie 15:00 i potrwa do 11 listopada 2018 roku. W tym okresie jako gratis producent będzie dorzucał bezprzewodowe słuchawki AM61. Sugerowaną cenę tego smartwatcha ustalono na 999 złotych.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/10/16/premiera-smartfon-huawei-mate-20-pro-mate-20-specyfikacja-cena-dostepnosc-przedsprzedaz-pierwsze-wrazenia-wideo/

Źródło: informacja prasowa