Honor Watch Magic (fot. Honor)

To nie magia, to technologia – Honor Watch Magic ma wszystko, co trzeba i pracuje na baterii tydzień

Przeciętny smartwatch na pojedynczym ładowaniu potrafi przepracować tylko jeden dzień. Rzadkością jest, aby jakiś model wytrzymywał dłużej, ale na szczęście wyjątki się zdarzają. Należą do nich m.in. Huawei Watch GT oraz zaprezentowany dziś Honor Watch Magic.

Nie bez powodu już we wstępie przywołałem smartwatch Huawei, ponieważ ma on wiele wspólnego z najnowszą propozycją marki-córki. Przede wszystkim oba urządzenia pracują pod kontrolą autorskiej platformy producenta – nie jest to Wear OS i w dużym stopniu właśnie takie posunięcie pozwoliło wydłużyć czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

Reklama

Honor Watch Magic ma 1,2-calowy, okrągły wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 390×390 pikseli (326 ppi), więc trochę mniejszy niż Huawei Watch GT, który dysponuje 1,39-calowym ekranem 454×454 pikseli. Smartwatch Honora ma też procesor ARM M4, 16 MB RAM i 128 MB pamięci wbudowanej, co jasno daje do zrozumienia, że nie hula na nim Wear OS – system Google potrzebuje bowiem do płynnego działania znacznie większych zasobów.

Honor Watch Magic (fot. Honor)

Honor Watch Magic oferuje również NFC, GPS i pulsometr, dzięki którym w 100% należy mu się miano prawdziwego smartwatcha. Na pokładzie jest też żyroskop. Koperta ze stali 316L wytrzyma napór wody o ciśnieniu do 5 ATM. Urządzenie zasila akumulator o pojemności 178 mAh – według deklaracji producenta taki zapas energii spokojnie wystarczy na tydzień typowego użytkowania. Ładowanie od 0% do 100% potrwa natomiast maksymalnie do dwóch godzin.

Do łączności wykorzystywany jest moduł Bluetooth 4.2 BLE, a Honor Watch Magic będzie współpracował ze smartfonami z Androidem 4.4 KitKat i iOS 9.0 oraz nowszych wydań obu systemów. Oczywiście chyba nie muszę mówić, że smartwatch oferuje wszystkie funkcje, jakich można oczekiwać od sprzętu tego typu. Producent jednak chwali się, że urządzenie analizuje aktywność fizyczną użytkownika i prezentuje ją w formie różnorodnych wykresów. Do tego może on też liczyć na wskazówki i porady oraz pomoc w osiąganiu założonych celów.

Honor Watch Magic dostępny będzie w dwóch wersjach: z szarą kopertą i czarno-czerwonym gumowym paskiem oraz z srebrną kopertą i pomarańczowo-czarnym paskiem skórzanym. Cenę pierwszej ustalono na 899 juanów (równowartość ~480 złotych), natomiast drugiej na 999 juanów (~530 złotych). Dla porównania, Huawei Watch GT kosztuje w Chinach 1288 juanów (~690 złotych) lub 1488 juanów (~790 złotych).

Honor Watch Magic (fot. Honor)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/10/31/premiera-smartfon-honor-magic-2-specyfikacja-cena-dostepnosc/

https://www.tabletowo.pl/2018/10/31/premiera-tablet-honor-waterplay-8-podwojny-aparat-specyfikacja-cena-dostepnosc/

Źródło: Honor