Rek pod headerem
Garmin Forerunner 45, 245, 945 (fot. Garmin)

Garmin zaprezentował pięć nowych smartwatchy z serii Forerunner

Garmin jest jednym z najpopularniejszych producentów wearables. Dziś zaprezentował aż pięć nowych smartwatchy z serii Forerunner, które stworzono przede wszystkim z myślą o biegaczach, aczkolwiek nie tylko do nich kierowane są zaanonsowane dziś nowości.

Garmin informuje, że wszystkie nowe smartwatche z serii Forerunner wykonano z lekkich materiałów i mają zawsze włączony, czytelny w świetle słonecznym ekran, a do tego oferują specjalne funkcje bezpieczeństwa i monitorowania pozycji. Te ostatnie mogą przydać się w sytuacjach awaryjnych, gdy użytkownik ulegnie (na przykład) wypadkowi i będzie chciał powiadomić o tym fakcie kontakty alarmowe.

Reklama

Nowe smartwatche Garmina z serii Forerunner umożliwiają również korzystanie z darmowych planów treningowych Garmin Coach, które dostosowują się do możliwości użytkownika w oparciu o jego osiągi i wyznaczone cele.

Garmin Forerunner 45 i Forerunner 45S

Według deklaracji producenta, modele te powstały z myślą o osobach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Garmin Forerunner 45 i Forerunner 45S wyposażono w pulsometr i moduł GPS oraz kopertę o średnicy – odpowiednio – 42 mm i 39 mm.

Smartwatche z serii Forerunner 45 oferują kilkanaście wbudowanych profili aktywności, które pozwalają śledzić m.in. treningi biegowe, kolarskie, spinning oraz ćwiczenia kardio i jogi. Modele te nieustannie monitorują też poziom stresu i energię Body Battery.

Według deklaracji producenta, Garmin Forerunner 45 i Forerunner 45S na pojedynczym ładowaniu będą pracować do 7 dni w trybie inteligentnego zegarka lub do 13 godzin z włączonym GPS-em.

Garmin Forerunner 245 i Forerunner 245 Music

Oba modele zostały wyposażone w narzędzia umożliwiające monitorowanie wydajności, takie jak: pomiar pułapu tlenowego, stan wytrenowania, sugerowany czas regeneracji oraz wskazania efektu treningu aerobowego i beztlenowego, a także nadgarstkowy czujnik Pulse Ox4, który mierzy poziom saturacji krwi.

Garmin Forerunner 245 Music dodatkowo oferuje pamięć wbudowaną, która pomieści do 500 utworów, jak również możliwość zsynchronizowania listy odtwarzania z wybranych serwisów streamingowych, m.in. Spotify i Deezer (wymagana jest jednak do tego subskrypcja premium).

Według deklaracji producenta, Garmin Forerunner 245 i Forerunner 245 Music będą na pojedynczym ładowaniu pracować do 7 dni w trybie smartwatcha, do 24 godzin z włączonym GPS-em lub do 6 godzin z uruchomionym modułem GPS i odtwarzaniem muzyki.

Garmin Forerunner 945

Jak podaje producent, model ten powstał z myślą o profesjonalistach. Do jego pamięci można wgrać do 1000 utworów muzycznych lub zsynchronizować z nim listy odtwarzania z (wybranych) serwisów streamingowych. Garmin Forerunner 945 obsługuje płatności zbliżeniowe Garmin Pay, a do tego oferuje też możliwość nawigacji z pomocą kolorowych map.

Według deklaracji producenta, Garmin Forerunner 945 będzie działał na pojedynczym ładowaniu do dwóch tygodni w trybie smartwatcha, do 36 godzin z włączonym GPS-em lub do 10 godzin z uruchomionym modułem GPS i odtwarzaniem muzyki.

Ceny zaprezentowanych dziś smartwatchy z serii Forerunner zaczynają się od 199,99 euro i kończą na 599,99 euro. Garmin Forerunner 945 dostępny będzie również w specjalnej edycji triathlonowej z przydatnymi dodatkami za 749,99 euro.

Źródło: informacja prasowa