Casio Pro Trek WSD-F30 byłby idealnym smartwatchem dla wymagających, gdyby tylko nie ta cena… | Tabletowo.pl

Casio Pro Trek WSD-F30 byłby idealnym smartwatchem dla wymagających, gdyby tylko nie ta cena…

Dołącz do dyskusji 0

Smartwatche to ogólnie dość drogie zabawki, ale mimo wszystko na rynku da się znaleźć kilka bardziej przystępnych cenowo propozycji. Casio Pro Trek WSD-F30 do nich nie należy, ponieważ kosztuje równowartość ponad 2000 złotych. Cena jest jednak uzasadniona, ponieważ zegarek ten oferuje naprawdę dużo i jest propozycją dla bardziej wymagających użytkowników.

Casio Pro Trek WSD-F30 wyposażono w dwa wyświetlacze o przekątnej 1,2 cala każdy – pierwszy to kolorowy OLED o rozdzielczości 390×390 pikseli, a drugi to monochromatyczny LCD. Ten ostatni wyświetla tylko podstawowe informacje, jak godzina czy stan naładowania baterii i jest aktywny cały czas. Ekran OLED włącza się dopiero po wciśnięciu guzika na kopercie, aczkolwiek istnieje opcja, aby to on wyświetlał wszystkie obrazy, od tarczy zegarka począwszy.

Jednak coś za coś – przy (wyłącznie) aktywnym wyświetlaczu LCD i sensorach Casio Pro Trek WSD-F30 popracuje na pojedynczym ładowaniu aż miesiąc. Jeśli użytkownik będzie korzystał z ekranu OLED, wówczas czas działania skróci się do 3 dni (z używaniem map offline i GPS-u, bo smartwatch ma go na pokładzie). A jeżeli dojdzie do tego włączone Wi-Fi (802.11 b/g/n) i Bluetooth (4.1), wtedy można liczyć już tylko na 1,5 dnia pracy na baterii.

Casio Pro Trek WSD-F30 pracuje pod kontrolą systemu Wear OS. Jego koperta jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM, a do tego spełnia wymagania militarnej normy odporności MIL-STD-810. Na wyposażeniu smartwatcha znajdują się też mikrofon, czujnik ciśnienia, przyspieszeniomierz, żyroskop i czujnik magnetyczny. Całość ma wymiary 60,5×53,8×14,9 mm i waży 83 gramy (z paskiem).

Casio Pro Trek WSD-F30 trafi do sprzedaży w styczniu 2019 roku. Jego sugerowaną cenę ustalono na 549 dolarów, tj. równowartość ~2000 złotych. Smartwatch będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej i pomarańczowej.

Na koniec pozwolę sobie przypomnieć, że Casio Pro Trek WSD-F30 nie jest pierwszym na rynku smartwatchem, który ma dwa wyświetlacze (jeden OLED i jeden LCD) – podobne rozwiązanie oferują również m.in. zaprezentowany trzy miesiące temu TicWatch Pro oraz poprzednik, Casio Pro Trek WSD-F20, który zadebiutował na targach CES 2017 w Las Vegas.

Źródło: Casio, Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona