Starych nawyków trudno się wyzbyć - Samsung Galaxy Amp Prime 3 debiutuje na rynku | Tabletowo.pl

Starych nawyków trudno się wyzbyć – Samsung Galaxy Amp Prime 3 debiutuje na rynku

Dołącz do dyskusji 0

Jeszcze kilka lat temu cechą charakterystyczną smartfonów Samsunga były strasznie długie i pokrętne nazwy. Na szczęście (patrząc z perspektywy przeciętnego użytkownika) Koreańczycy się ogarnęli i zrobili (względny) porządek w swoim portfolio. Czasami jednak przypominają o swoich starych nawykach, jak teraz premierą modelu Galaxy Amp Prime 3.

Z tego, co udało mi się dowiedzieć za pomocą Google, rodzina Galaxy Amp istnieje od dobrych kilku lat, lecz w ciągu nich troszkę się rozrosła, wzbogacając się o modele Galaxy Amp, Galaxy Amp 2, Galaxy Amp Prime i Galaxy Amp Prime 2. Teraz dołączył do niej Galaxy Amp Prime 3. Nazwa sama w sobie jest więc jak najbardziej logiczna, lecz mimo wszystko jakoś tak mimowolnie nasuwa skojarzenia ze – zdawałoby się – porzuconymi już przez producenta praktykami. Zresztą, wymówcie ją na głos – wówczas sami zapewne zauważycie, iż brzmi ona dość… osobliwie.

Nazwa nazwą, ale i tak najważniejsza jest przecież specyfikacja i cena Galaxy Amp Prime 3, prawda? Jeśli chodzi o listę parametrów, to znajdują się na niej m.in. 5-calowy wyświetlacz TFT o proporcjach 16:9 i rozdzielczości HD (1280×720 pikseli; 293 ppi), czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 14 nm) procesor Exynos 7570 1,4 GHz z układem graficznym Mali-T720 MP1, 2 GB RAM16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 400 GB, pojedynczy aparat główny 8 Mpix na tyle i pojedyncza kamerka 5 Mpix na przodzie.

Łączność w Galaxy Amp Prime 3 zapewniają moduły: Bluetooth 4.2, jednozakresowe Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz, LTE, GPS i Glonass oraz złącza: słuchawkowe 3,5 mm i microUSB. Jest też żyroskop. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo (dość zaskakująco Samsung podał dokładne wydanie, co mu się raczej nie zdarza) i czerpie energię z wymiennego akumulatora o pojemności 2600 mAh.

Sugerowaną cenę detaliczną Galaxy Amp Prime 3 ustalono na 139,99 dolarów, tj. równowartość ~515 złotych. Smartfon jest (i będzie) dostępny wyłącznie w amerykańskiej sieci Cricket, tak samo, jak poprzednie modele z tej rodziny.

Źródło: Cricket Wireless

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona