Oukitel U25 Pro może nie ma najnowszego procesora, ale za tę cenę wydaje się naprawdę niezłą propozycją 18
Oukitel U25 Pro (fot. Oukitel)

Oukitel U25 Pro może nie ma najnowszego procesora, ale za tę cenę wydaje się naprawdę niezłą propozycją

Oukitel jest jedną z bardziej znanych z mniej popularnych chińskich firm. Producent regularnie wypuszcza na rynek kolejne smartfony, a jego najnowszą propozycją jest Oukitel U25 Pro. Pomimo nie najmocniejszego procesora wydaje się on naprawdę ciekawym urządzeniem. Szczególnie w takiej cenie.

Smartfon ten ma właściwie dwie wady. No, może trzy, chociaż tą trzecią nie wszyscy się przejmą. Po pierwsze, sercem Oukitel U25 Pro jest ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6750T. Swojego czasu był to praktycznie standardowy element wyposażenia urządzeń ze średniej półki (szczególnie od chińskich producentów, chociaż nie tylko), lecz w ostatnim czasie cieszy się on – delikatnie mówiąc – nie najlepszą opinią, pomimo że zapewnia wydajność, która w zupełności wystarczy przeciętnemu użytkownikowi.

Kolejną wadą Oukitel U25 Pro jest brak wsparcia dla jakiejkolwiek technologii szybkiego ładowania. Smartfon ma akumulator o pojemności 3200 mAh, który ładuje się ładowarką 5 V/1 A, przez co proces uzupełniania energii od 0% do 100% potrwa na pewno dużo dłużej niż dwie godziny. W modelu tym nie ma też 3,5 mm złącza słuchawkowego, lecz jego brak nie każdemu będzie doskwierać – w komentarzach dość często czytamy, że wiele osób i tak nie używa słuchawek z taką końcówką.

Oukitel U25 Pro może nie ma najnowszego procesora, ale za tę cenę wydaje się naprawdę niezłą propozycją 19
Oukitel U25 Pro (fot. Oukitel)

Zalet Oukitel U25 Pro ma jednak dużo więcej niż wad. Smartfon wyposażono bowiem również w 5,5-calowy wyświetlacz LCD o proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD, podwójny aparat główny 13 Mpix (sensor Sony IMX135) + 2 Mpix, kamerkę 5 Mpix na przodzie, moduł LTE z obsługą pasma B20 800 MHz, czytnik linii papilarnych, żyroskop, Dual SIM (standby; hybrydowy: 2x nano SIM lub nano SIM + microSD) i USB-C. Urządzenie ma wymiary 153,8x76x9,8 mm i waży 180,1 grama, a jego pracę kontroluje system Android 8.1 Oreo.

Przedsprzedaż Oukitel U25 Pro rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 24 grudnia 2018 roku. W jej trakcie smartfon będzie kosztował 99,99 dolarów, tj. równowartość ~375 złotych. Po zakończeniu pre-orderu jego cena wzrośnie do 119,99 dolarów (~450 złotych). W tej kwocie można mu więc wybaczyć jego wady, ponieważ lista zalet jest znacznie dłuższa. I model ten może też zwyczajnie się podobać, gdyż producent poświęcił sporo uwagi jego designowi.

Oukitel U25 Pro może nie ma najnowszego procesora, ale za tę cenę wydaje się naprawdę niezłą propozycją 20
Oukitel U25 Pro (fot. Oukitel)

Źródło: Oukitel