smartfon HAMMER Explorer
HAMMER Explorer (fot. mPTech)

Właściciel marki myPhone zapowiedział smartfon HAMMER Explorer Pro z eSIM

Spółka mPTech, która ma w swoim portfolio m.in. marki myPhone i HAMMER, przywiozła na targi IFA 2019 w Berlinie model HAMMER Explorer. Znacznie ciekawiej zapowiada się jednak HAMMER Explorer Pro, bowiem jako pierwszy smartfon w ofercie ma oferować eSIM.

HAMMER Explorer – specyfikacja

Jako że smartfon zasili portfolio marki HAMMER, chyba nie trzeba wspominać, że zaoferuje on wzmocnioną (IK07) oraz pyło- i wodoszczelną obudowę (IP69). HAMMER Explorer wyposażono w 5,7-calowy wyświetlacz Full Screen IPS o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości HD+ 1440×720 pikseli, który pokryto szkłem Corning Gorilla Glass 3. generacji. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor (producent nie precyzuje, co to konkretnie za SoC, ale niemal na pewno jest to układ ze stajni MediaTeka). Do kompletu są 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

HAMMER Explorer oferuje również pojedynczy aparat o rozdzielczości 13 Mpix na tyle i także pojedynczy 8 Mpix na przodzie. Na szczególną uwagę zasługuje jednak obecność modułu NFC, wskaźnika laserowego i uchwytu na smycz oraz możliwość podłączenia zewnętrznej baterii o pojemności 5000 mAh. W smartfonie nie zapomniano też o implementacji złącza USB-C (z zaślepką) i wsparcia dla technologii szybkiego ładowania (Express Charging).

Na pokładzie HAMMERA Explorer znajdują się również 3,5 mm złącze słuchawkowe (z zaślepką) i tacka na karty SIM/microSD, którą można wysunąć bez konieczności sięgania po igłę. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie i będzie dostępny w sprzedaży od października 2019 roku.

HAMMER Explorer Pro – specyfikacja

Jak nietrudno się domyślić, jest to ulepszona wersja HAMMERA Explorer. Smartfon ten zaoferuje ośmiordzeniowy procesor oraz aż 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, a także aparat o rozdzielczości 48 Mpix. Do tego na pokładzie znajdą się czujnik jakości powietrza i obsługa eSIM. Według deklaracji producenta, HAMMER Explorer Pro oficjalnie zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.

HAMMER 5 Smart – specyfikacja

Oprócz smartfonów, mPTech zaprezentował podczas targów IFA 2019 również klasyczny telefon z modemem LTE i funkcjami smart. HAMMER 5 Smart pracuje pod kontrolą systemu KaiOS, więc użytkownicy będą mogli korzystać z Asystenta Google i aplikacji takich, jak Gmail, Google Maps, YouTube czy Facebook. Więcej programów właściciele tego urządzenia pobiorą z dedykowanego sklepu KaiStore.

HAMMERA 5 Smart wyposażono również w 2,4-calowy wyświetlacz, klawiaturę alfanumeryczną, aparat o rozdzielczości 2 Mpix, Dual SIM, moduły Bluetooth i GPS, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i akumulator o pojemności 2500 mAh. Telefon będzie też mógł posłużyć jako hotspot WiFi. Urządzenie naturalnie jest zapakowane we wzmocnioną, pyło- i wodoszczelną obudowę (IP68).

HAMMER 5 Smart trafi do sprzedaży w październiku 2019 roku.

Źródło: informacja prasowa