Blaupunkt TX 01 (fot. Blaupunkt)

Blaupunkt chyba zapomniał, że mamy 2019 rok. Trzeba upaść na głowę, żeby kupić ten smartfon

To może być najbardziej zaskakująca premiera 2019 roku, niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Blaupunkt poinformował właśnie o wprowadzeniu do sprzedaży nowego smartfona, który wygląda jak żywcem wyjęty z przeszłości, zarówno pod względem designu, jak i specyfikacji. Gwoździem do trumny będzie jednak cena, ponieważ jest absurdalnie wysoka.

Gdybyśmy cofnęli się kilka lat wstecz, to mógłby to być naprawdę ciekawy smartfon. Problem w tym, że mamy 2019 rok i sytuacja segmencie inteligentnych telefonów wygląda zupełnie inaczej. Blaupunkt chyba o tym zapomniał, ewentualnie nagle przypomniał sobie, że w magazynach leży ten model i trzeba go wypchnąć na rynek, aby dłużej nie zalegał na paletach. Decyzja o wprowadzeniu tego urządzenia do sprzedaży w 2019 roku jest bowiem – delikatnie mówiąc – zaskakująca.

Reklama

Sam producent prawdopodobnie tak nie uważa, ponieważ w przesłanych materiałach pisze, iż Blaupunkt TX 01 jest idealnym połączeniem eleganckiego designu z parametrami technicznymi, które spełniają smartfonowe standardy XXI wieku. Chciałoby się rzec: tiaaa, może te obowiązujące kilka lat temu.

Fakt, Blaupunkt TX 01 nie wygląda źle – jest całkiem ładny. W bezpośrednim zestawieniu ze smartfonami z ekranami wypełniającymi niemal cały panel przedni i podwójnymi/potrójnymi/poczwórnymi aparatami wypada jednak dość blado, przyznacie sami.

Specyfikacja Blaupunkt TX 01

Lista parametrów tego modelu również nie zachwyca. Smartfon wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz LTPS o proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli, ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6750T 1,5 GHz, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD oraz aparaty: pojedynczy 16 Mpix na tyle i pojedynczy 8 Mpix na przodzie.

Blaupunkt TX 01 oferuje również obsługę łączności 4G LTE (także w paśmie B20 800 MHz), czytnik linii papilarnych, Dual SIM (2x nano SIM), port microUSB i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo, a za jego zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 3000 mAh. Całość ma wymiary 153,7×76,8×8,3 mm.

Cena Blaupunkt TX 01

Zastanówcie się: na ile wycenilibyście taki smartfon? Cóż, podejrzewam, że najprawdopodobniej nie na tyle, ile producent. Blaupunkt życzy bowiem sobie za Blaupunkt TX 01 – uwaga – aż 829 złotych! Wydaje mi się, że nie wymaga to komentarza – trzeba po prostu upaść na głowę, aby zapłacić za takie urządzenie tyle pieniędzy, mając do wyboru chociażby Redmi Note 7.

Można więc powiedzieć, że Blaupunkt TX 01 jest spalony już na starcie i jego obecność na rynku jest całkowicie bez sensu oraz jakiejkolwiek korzyści dla klienta. Smartfon (na szczęście) będzie sprzedawać tylko jeden sklep – Technikalia.pl.

Źródło: informacja prasowa