Asus ZenFone Max Shot, Asus ZenFone Max Plus M2 (fot. Asus)

Asus ZenFone Max Shot i ZenFone Max Plus M2 – pierwsze smartfony z Qualcomm Snapdragon SiP 1 oficjalnie

Asus ZenFone Max Shot i ZenFone Max Plus M2 byłyby po prostu kolejnymi, nowymi smartfonami, których premiera zapewne przeszłaby bez większego echa, gdyby nie fakt, że są to pierwsze urządzenia mobilne na rynku, które wyposażono w System-in-Package Qualcomm Snapdragon SiP 1 zamiast powszechnie stosowanego rozwiązania System-on-Chip.

Co to jest System-in-Package?

Zanim więc przejdziemy do specyfikacji i cen Asusa ZenFone Max Shot oraz ZenFone Max Plus M2, wypada mi wyjaśnić, czym jest wspomniany System-in-Package. W dużym uproszczeniu jest to przeciwieństwo System-on-Chip, ponieważ w tym ostatnim wszystkie najważniejsze komponenty (w tym m.in. AP) są scalone na jednym podłożu półprzewodnikowym. W SiP poszczególne elementy są natomiast połączone w jednym chipie. Dzięki temu producent ma większą możliwość konfiguracji, a przy okazji zmniejsza to koszty produkcji i złożoność konstrukcji oraz powierzchnię systemu.

Reklama

W modelach Asus ZenFone Max Shot i ZenFone Max Plus M2 zastosowano produkowany z wykorzystaniem 14 nm procesu technologicznego System-in-Package Qualcomm Snapdragon SiP 1, w skład którego wchodzą ośmiordzeniowy procesor o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,8 GHz i Adreno 506 GPU. Pod względem wydajności ma być on porównywalny z platformą mobilną Qualcomm Snapdragon 450.

Specyfikacja Asusa ZenFone Max Shot i ZenFone Max Plus M2

Pod wieloma względami smartfony są identyczne, bowiem oba wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 6,26 cala, proporcjach 19:9 i rozdzielczości Full HD+ 2280×1080 pikseli z wycięciem w górnej części (tzw. notch) i akumulator o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla ładowania o mocy 10 W. Jeden i drugi model będzie dostępny w wersji z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, natomiast ten pierwszy dodatkowo też w konfiguracji z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Jeśli zaś chodzi o aparat, to zarówno w Asusie ZenFone Max Shot, jak i ZenFone Max Plus M2 główny obiektyw dysponuje sensorem Sony IMX486 o rozdzielczości 12 Mpix i przysłoną f/1.8. W pierwszym z ww. dołożono jednak jeszcze obiektyw szerokokątny o polu widzenia 120°. Parametry trzeciego nie są zaś znane, ale najpewniej ma on za zadanie zbierać dane o głębi w celu uzyskania efektu bokeh.

Ceny Asusa ZenFone Max Shot i ZenFone Max Plus M2

  • Asus ZenFone Max Shot 3 GB/32 GB – 1349 reali brazylijskich (równowartość ~1340 złotych)
  • Asus ZenFone Max Shot 4 GB/64 GB – 1549 reali brazylijskich (równowartość ~1540 złotych)
  • Asus ZenFone Max Plus M2 3 GB/32 GB – 1299 reali brazylijskich (równowartość ~1290 złotych)

Źródło: Asus (ZenFone Max Shot), Asus (ZenFone Max Plus M2), India Today