słuchawki bezprzewodowe Audictus Adrenaline 2.0 (fot. Audictus)

Audictus Adrenaline 2.0 – dokanałowe słuchawki Bluetooth dla aktywnych z aptX i redukcją szumów

Audictus zaprezentował dziś nowe, dokanałowe słuchawki Bluetooth Adrenaline 2.0. Producent stworzył je z myślą o aktywnych użytkownikach, którym zależy na wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku oraz funkcji redukcji szumów z otoczenia.

Audictus Adrenaline 2.0 to już druga generacja słuchawek, więc producent miał okazję poprawić to, co w poprzedniej nie było doskonałe. Marka w nowym modelu zdecydowała się zastosować zupełnie nowy chipset, dzięki któremu ma on działać niezawodnie. Do tego pojawiło się też wsparcie dla kodeka aptX, pozwalającego przesyłać w stereo dźwięk 16-bitowy z próbkowaniem 48 kHz i przepływnością 384 kbit/s, także w konfiguracjach wielokanałowych.

W korpusach obu słuchawek znajdują się magnesy, dzięki którym po wyjęciu ich z uszu można je spiąć ze sobą, aby nie fruwały na wszystkie strony na klatce piersiowej. Producent przebudował również pilot na jednym z przewodów – umieścił w nim specjalny mechanizm pozwalający w sprytny sposób regulować długość kabla.

W słuchawkach Audictus Adrenaline 2.0 marka zastosowała też technologię redukcji szumów opartą o system CVC 6.0. Jeśli zaś chodzi o pozostałą specyfikację, to model ten charakteryzuje się również impedancją 16 Ω, czułością 105 dB +/- 5 dB i pasmem przenoszenia 20-20 000 Hz. Każda słuchawka dysponuje także głośnikiem o średnicy 9 mm, a do łączności wykorzystywany jest Bluetooth 4.1 + EDR.

Audictus Adrenaline 2.0 wyposażono też w akumulator o pojemności 90 mAh. Według deklaracji producenta, taki zapas energii wystarczy na do 6 godzin pracy. Ładowanie do pełna przez port microUSB trwa natomiast dwie godziny. Cenę tego modelu ustalono na 199 złotych. Można go już kupić na >oficjalnej stronie Audictus<.

Źródło: informacja prasowa, Audictus