Sharp S3 (fot. Sharp)

Sharp S3 oficjalnie – specyfikacja przeciętna, cena dyskusyjna, lecz jest „czysty” Android Oreo i norma IP65/68

Sharp zaprezentował w swojej ojczyźnie kolejny smartfon z serii Android One. Tym razem jest to model Sharp S3. Jego specyfikacja jest dość przeciętna, aczkolwiek na uwagę zasługuje przede wszystkim – oprócz „czystej” wersji oprogramowania – pyło- i wodoszczelna obudowa.

Z drugiej jednak strony to ostatnie nie powinno być dla nas specjalną niespodzianką, ponieważ wiele sprzedawanych w Japonii smartfonów ma pyło- i wodoszczelną obudowę. Nie wiem, z czego to wynika, ale najwyraźniej jest to dla tamtejszych klientów bardzo istotna kwestią. Na tyle, że na przykład swego czasu Sony wprowadziło tam specjalną wersję Xperii X Compact, spełniającą wymagania standardu IP68.

Reklama

Jak już wspomniałem, specyfikacja modelu Sharp S3 jest przeciętna i raczej niczym specjalnym (miło) nie zaskakuje. Smartfon wyposażono w wyświetlacz IGZO o przekątnej 5 cali, proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli; 441 ppi), ośmiordzeniowy (4x ARM Cortex-A53 1,4 GHz + 4x ARM Cortex-A53 1,1 GHz; 28 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 430 z układem graficznym Adreno 505, 3 GB RAM32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256 GB.

Oprócz tego, Sharp S3 oferuje również pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 13,1 Mpix na tyle i kamerkę 5 Mpix na przodzie. Z modułów łączności mamy m.in. Bluetooth 4.2 i Wi-Fi 802.11 b/g/n, a ze złącz USB Typu C. Co ciekawe, smartfon nie ma ani NFC, ani czytnika linii papilarnych. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo i czerpie energię z niewymiennego akumulatora o pojemności 2700 mAh. Całość ma wymiary 144x71x8,5 mm i waży 143 gramy.

Sharp S3 (fot. Sharp)

Sharp S3 dostępny będzie wyłącznie w Japonii, za pośrednictwem Y!mobile. Jego cenę ustalono na 32400 jenów, tj. równowartość ~990 złotych. Patrząc z naszej perspektywy, nie jest to szczególnie ciekawa oferta, lecz nie znam dokładnie specyfikacji japońskiego rynku, więc trudno mi ocenić, czy ten smartfon ma szanse się tam dobrze sprzedać, czy nie.

Źródło: Sharp dzięki GSMArena; GizmoChina