Premiera Samsunga Galaxy Note 5 jednak wcześniej niż się spodziewaliśmy? | Tabletowo.pl

Premiera Samsunga Galaxy Note 5 jednak wcześniej niż się spodziewaliśmy?

Dołącz do dyskusji 0

Samsung przyzwyczaił nas do tego, że kolejne generacje swojego flagowego phabletu Galaxy Note prezentuje podczas berlińskich targów IFA we wrześniu. Pojawiły się jednak doniesienia, według których w tym roku może nastąpić zmiana daty premiery.

Tę poniekąd sensacyjną wiadomość podał Wall Street Journal, powołując się na informacje otrzymane od „osoby zaznajomionej z tematem”. Według nich Samsung zamierza rzekomo przełożyć datę premiery Samsunga Galaxy Note 5 o kilka tygodni wcześniej, mniej więcej na połowę sierpnia. Sprzedaż natomiast miałaby ruszyć już we wrześniu. Powodem takiego posunięcia ma być fakt, iż producent chce wyprzedzić premierę nowej generacji iPhone’a 6 Plus, która zbiegnie się w czasie z targami IFA. Według nas jednak premiera przed targami IFA jest mało prawdopodobna.

Jak zapewne pamiętacie, rok temu iPhone 6 Plus został zaprezentowany kilka dni po Samsungu Galaxy Note 4 i trafił do sprzedaży wcześniej niż phablet południowokoreańskiego producenta, co w konsekwencji przełożyło się na niemałą stratę tego ostatniego.

Przy okazji przypomnijmy, co już wiemy na temat nadchodzącego Samsunga Galaxy Note 5 – phablet ma zostać wyposażony w wyświetlacz QHD Super AMOLED o przekątnej 5,67 cala, procesor Exynos 7422 (ulepszoną wersję układu zaimplementowanego w Samsungach Galaxy S6 i S6 Plus), moduł LTE i oczywiście rysik S-Pen. Zabraknąć ma natomiast slotu na kartę microSD. Urządzenie oferowane będzie w 3 wersjach: 32, 64 lub 128 GB i czterech wariantach kolorystycznych: białym, srebrnym, czarnym i złotym.

Źródło: pocketnow

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona