Premiera Samsunga Galaxy Note 5 jednak wcześniej niż się spodziewaliśmy?

Samsung przyzwyczaił nas do tego, że kolejne generacje swojego flagowego phabletu Galaxy Note prezentuje podczas berlińskich targów IFA we wrześniu. Pojawiły się jednak doniesienia, według których w tym roku może nastąpić zmiana daty premiery.

Tę poniekąd sensacyjną wiadomość podał Wall Street Journal, powołując się na informacje otrzymane od „osoby zaznajomionej z tematem”. Według nich Samsung zamierza rzekomo przełożyć datę premiery Samsunga Galaxy Note 5 o kilka tygodni wcześniej, mniej więcej na połowę sierpnia. Sprzedaż natomiast miałaby ruszyć już we wrześniu. Powodem takiego posunięcia ma być fakt, iż producent chce wyprzedzić premierę nowej generacji iPhone’a 6 Plus, która zbiegnie się w czasie z targami IFA. Według nas jednak premiera przed targami IFA jest mało prawdopodobna.

Jak zapewne pamiętacie, rok temu iPhone 6 Plus został zaprezentowany kilka dni po Samsungu Galaxy Note 4 i trafił do sprzedaży wcześniej niż phablet południowokoreańskiego producenta, co w konsekwencji przełożyło się na niemałą stratę tego ostatniego.

Przy okazji przypomnijmy, co już wiemy na temat nadchodzącego Samsunga Galaxy Note 5 – phablet ma zostać wyposażony w wyświetlacz QHD Super AMOLED o przekątnej 5,67 cala, procesor Exynos 7422 (ulepszoną wersję układu zaimplementowanego w Samsungach Galaxy S6 i S6 Plus), moduł LTE i oczywiście rysik S-Pen. Zabraknąć ma natomiast slotu na kartę microSD. Urządzenie oferowane będzie w 3 wersjach: 32, 64 lub 128 GB i czterech wariantach kolorystycznych: białym, srebrnym, czarnym i złotym.

Źródło: pocketnow