Samsung przywiózł na IFA 2017 nowe urządzenia ubieralne: Gear Sport, Gear Fit 2 Pro i Gear Icon X 14
Samsung Gear Sport Samsung Gear Fit 2 Pro Samsung Gear Icon X (fot. Samsung)

Samsung przywiózł na IFA 2017 nowe urządzenia ubieralne: Gear Sport, Gear Fit 2 Pro i Gear Icon X

Targi IFA w Berlinie to jedna z największych imprez technologicznych na świecie, na którą zjeżdżają producenci z całego świata – zarówno ci najwięksi, jak i nieco mniejsi. Samsunga oczywiście nie mogło zabraknąć na tegorocznej odsłonie. Tym razem do stolicy Niemiec Koreańczycy przywieźli trzy urządzenia ubieralne: smartwatch Gear Sport, opaskę Gear Fit 2 Pro oraz słuchawki bezprzewodowe Gear Icon X.

Samsung Gear Sport

Smartwatch wyposażono w okrągły, kolorowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 360×360 pikseli, co przekłada się na 302 ppi. Przed uszkodzeniami chroni go szkło Gorilla Glass 3. generacji. Użytkownicy mogą również korzystać z funkcji Always On Display.

Sercem Gear Sport jest dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,0 GHz, współpracujący z 768 MB RAM. Na pliki użytkownika zarezerwowano natomiast 4 GB pamięci wewnętrznej. Łączność ze światem zapewniają moduły Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS, GLONASS i NFC. Z sensorów należy natomiast wymienić akcelerometr, żyroskop, barometr, pulsometr i czujnik światła otoczenia.

Samsung przywiózł na IFA 2017 nowe urządzenia ubieralne: Gear Sport, Gear Fit 2 Pro i Gear Icon X 15
Samsung Gear Sport (fot. Samsung)

Gear Sport pracuje pod kontrolą systemu Tizen i zasilany jest przez akumulator o pojemności 300 mAh. Ładowanie odbywa się bezprzewodowo. Smartwatch jest też pyło- i wodoszczelny – wytrzyma napór wody o ciśnieniu nawet 5 ATM. Spełnione są także wymagania militarnej normy odporności MIL-STD-810G. Całość ma wymiary 42,9×44,6×11,6 mm (szerokość/wysokość/grubość) i waży 50 gramów (bez opaski).

Gear Sport będzie współpracować ze smartfonami Samsunga, które pracują pod kontrolą systemu Android 4.3 lub nowszego oraz urządzeniami innych producentów, kontrolowanych przez Androida 4.4 lub nowszego i iOS 5 lub nowszego.

Samsung Gear Fit 2 Pro

Opaskę wyposażono w 1,5-calowy, lekko zakrzywiony wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 216×432 pikseli, co przekłada się na 310 ppi. Dodatkowo zabezpieczono go szkłem Gorilla Glass 3. generacji. Sercem opaski jest dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,0 GHz. Do tego mamy również 512 MB RAM4 GB pamięci wewnętrznej. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen i zasilana jest przez akumulator o pojemności 200 mAh (ładowanie typu Pogo).

Łączność w Gear Fit 2 Pro zapewniają moduły: Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS, GLONASS i Beidou. Opaska ma też następujące sensory: akcelerometr, żyroskop, barometr i pulsometr. Urządzenie ma wymiary 25×51,3 mm (szerokość/wysokość) i waży 33-34 gramy. Całość jest odporna na napór wody o ciśnieniu nawet 5 ATM i w dodatku spełnia wymagania normy militarnej MIL STD 810G.

Samsung przywiózł na IFA 2017 nowe urządzenia ubieralne: Gear Sport, Gear Fit 2 Pro i Gear Icon X 26
Samsung Gear Fit 2 Pro (fot. Samsung)

Gear Fit 2 Pro jest kompatybilna z tymi samymi urządzeniami, co Gear Sport. W sprzedaży pojawią się dwie wersje kolorystyczne (czarna i czerwona) oraz rozmiarowe (mała i duża).

Samsung Gear Icon X

Słuchawki dostępne będą w trzech kolorach: czarnym, szarym i różowym. Każda ma wymiary 18,9×21,8×22,8 mm (szerokość/wysokość/grubość), natomiast etui, które służy również jako ładowarka mierzy 73,4×44,5×31,4 mm (szerokość/wysokość/grubość). Jedna słuchawka waży 8 gramów, zaś etui 54,5 gramów. Pamięć wewnętrzna ma pojemność 4 GB. Łączność zapewnia Bluetooth 4.2. Jest też pojemnościowy ekran dotykowy.

Samsung przywiózł na IFA 2017 nowe urządzenia ubieralne: Gear Sport, Gear Fit 2 Pro i Gear Icon X 37
Samsung Gear Icon X (fot. Samsung)

W słuchawkach umieszczono akumulatory o pojemności 82 mAh, natomiast w etui ogniwo 340 mAh. Czas odtwarzania wynosi do 7 godzin w trybie autonomicznym i do 5 godzin przy wykorzystaniu Bluetooth. Czas rozmów zaś do 4 godzin. Gear Icon X mogą łączyć się ze smartfonami, pracującymi pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat lub nowszego i z minimum 1,5 GB RAM.

Słuchawki mają także wbudowanego przewodnika głosowego, jednak nie komunikuje się on po polsku. Obsługiwane języki to: angielski (USA), chiński (Chiny), niemiecki (Niemcy), francuski (Francja), hiszpański (USA), koreański (Korea Południowa), włoski (Włochy), rosyjski (Rosja) i japoński (Japonia).

Aktualizacja – ceny:

  • Samsung Gear Sport – 1499 złotych
  • Samsung Gear Fit 2 Pro – 949 złotych
  • Samsung Gear Icon X – 799 złotych

Źródło: Samsung, Samsung