Samsung Galaxy Wide 3

Samsung przygotował smartfon specjalnie dla użytkowników po czterdziestce

Może nie zawsze to zauważamy, ale producenci dobrze wiedzą, do kogo kierują każdy sprzęt – nie ma tu miejsca na przypadki. Firmy – a przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie – skupiają się przede wszystkim na najbardziej zamożnych klientach oraz tzw. millenialsach. Tym razem Samsung przygotował jednak smartfon specjalnie z myślą o użytkownikach po czterdziestce.

Szczerze mówiąc trudno mi się postawić na miejscu takiego klienta, więc przyznaję, że nie jestem w stanie obiektywnie ocenić, czy Galaxy Wide 3 spełni wymagania użytkowników z tej grupy wiekowej. Samsung jednak najwyraźniej jest o tym przekonany, bowiem to właśnie do nich kieruje wspomniany model. Mnie nie pozostaje więc nic, jak przedstawić Wam jego specyfikację i spytać, czy (jeżeli macie 40+) korzystalibyście z takiego sprzętu z przyjemnością.

Samsung Galaxy Wide 3 to przedstawiciel niższej średniej półki. Smartfon wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, proporcjach 16:9 i rozdzielczości HD, tj. 1280×720 pikseli, co przekłada się na 267 ppi. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6 GHz, a więc na 99,9% Exynos 7870 z układem graficznym Mali-T830 MP1. Do kompletu są jeszcze 2 GB RAM32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Oprócz tego, Samsung Galaxy Wide 3 oferuje również pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 13 Mpix z przysłoną f/1.7 na tyle i pojedynczą kamerkę 13 Mpix z f/1.9 na przodzie. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android Oreo z interfejsem Samsung Experience 9.0, a energię do działania dostarcza mu akumulator o pojemności 3300 mAh. Sugerowaną cenę tego modelu ustalono na 297000 wonów południowokoreańskich, tj. równowartość ~1000 złotych.

Jak wspomniałem, Samsung Galaxy Wide 3 skierowany jest do klientów po czterdziestce, którzy nie chcą wydać na smartfon przesadnie wysokiej kwoty, ale mimo wszystko chcą mieć do dyspozycji wyświetlacz o dużej przekątnej i przyzwoite podzespoły. Myślicie, że model ten spełni oczekiwania użytkowników z tej grupy wiekowej? Pytam oczywiście czysto teoretycznie, bowiem sprzęt nigdy nie wyjdzie poza rodzimą Koreę Południową.

Źródło: Android Authority