Nowy Samsung Chromebook Plus V2 oferuje więcej niż można by oczekiwać od typowego chromebooka - Tabletowo.pl

Nowy Samsung Chromebook Plus V2 oferuje więcej niż można by oczekiwać od typowego chromebooka

Dołącz do dyskusji 0

Chromebooki to raczej urządzenia o dość podstawowych parametrach, nie stworzone do wymagających zadań. Samsung udowadnia jednak, że również w takim sprzęcie można zaoferować szereg udogodnień, które zwiększą komfort korzystania z tego typu komputera osobistego.

Nie jest to pierwsze podejście Samsunga do chromebooków. Chromebook Plus V2 jest bezpośrednim następcą modelu Chromebook Plus z zeszłego roku, chociaż producent ma w ofercie także szereg innych propozycji. Pod kilkoma względami oba urządzenia są do siebie bardzo podobne, ale sporo je też różni. Zapowiedziana właśnie nowość ma 12,2-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:10, rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli) i jasności maksymalnej 300 nitów. Poprzednik legitymuje się z kolei 12,3-calowym ekranem o proporcjach 3:2, rozdzielczości 2400×1600 pikseli i jasności maksymalnej 400 nitów.

W obu przypadkach wyświetlacz jest dotykowy i wspiera obsługę rysikiem (w Chromebook Plus V2 wykrywa on 4096 poziomów nacisku i rozpoznaje nachylenie stylusa; Pen chowany jest w obudowie), a do tego użytkownik może obracać go o 360°. W nowym modelu jednostką centralną jest procesor Intel Celeron 3965Y ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 615. Dla porównania, poprzednik dysponuje układem, bazującym na architekturze ARM i składającym się z dwóch rdzeni ARM Cortex-A72 2,0 GHz oraz czterech ARM Cortex-A53. Oba chromebooki mają też 4 GB RAM32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD (w V2 o maksymalnej pojemności 400 GB).

Tabletowo.pl Nowy Samsung Chromebook Plus V2 oferuje więcej niż można by oczekiwać od typowego chromebooka Nowości Samsung

Samsung Chromebook Plus V2 (fot. Samsung)

Ciekawostką jest, że na pokładzie Chromebook Plus V2 znajdują się dwa aparaty. Pierwszy z nich umieszczono – klasycznie – nad wyświetlaczem, natomiast drugi nad klawiaturą, aby użytkownik mógł skorzystać z niego, kiedy będzie używał urządzenia w trybie tabletu. Pierwszy z aparatów ma rozdzielczość 1 Mpix, natomiast drugi… aż 13 Mpix, a do tego jeszcze przysłonę f/1.9. Warto też od razu dodać, że klawiatura jest odporna na przypadkowe zachlapanie.

Chromebook Plus V2 oferuje również dwa porty USB Typu C i jeden pełnowymiarowy USB 3.0 oraz 3,5 mm złącze słuchawkowe. Nie zabrakło także głośników stereo (2x 1,5W). Chromebook działa pod kontrolą systemu Chrome OS, a o dostarczanie energii do pracy dba akumulator o pojemności 39 Wh. Całość ma wymiary 28,80×20,80×1,6 cm i waży 1,33 kg.

Sugerowaną cenę Chromebook Plus V2 ustalono na 499,99 dolarów amerykańskich, tj. równowartość ~1850 złotych.

Źródło: Samsung, Android Central, Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona