Premiera rozwijanego smartfonu LG w przyszłym roku? | Tabletowo.pl

Premiera rozwijanego smartfonu LG w przyszłym roku?

Dołącz do dyskusji 0

Według ostatnich doniesień firma LG prowadzi zaawansowane prace nad stworzeniem pierwszego komercyjnego smartfonu z rozwijanym ekranem. Premiera – początek przyszłego roku.

To nie pierwszy raz, kiedy LG eksperymentuje z nowymi rozwiązaniami. Mieliśmy już smartfon z zakrzywionym ekranem (LG G Flex), a także niedawny LG G5 – modułowe urządzenie. Wyraźnie widać, że LG nie boi się wprowadzać na rynek nowych rozwiązań. Teraz jednak mówi się, że producent w pierwszej połowie 2017 roku zaprezentuje smartfon z rozwijanym ekranem.

Oczywiście rozwijane ekrany są już na rynku – tyle że jako prezentowane na targach prototypy. LG byłby więc pierwszą firmą, która wprowadzi na rynek urządzenie z ekranem możliwym do rozwinięcia i zwinięcia.  Możliwości zachowania i wyglądu takiego telefonu są bardzo duże; LG prezentował np. w styczniu 18-calowy ekran, który można zwijać i rozwijać niczym rolkę papieru lub gazetę.

Rozwijany ekran wymusi najprawdopodobniej plastikową lub nawet gumową (lub z podobnego materiału) obudowę urządzenia. Tylko taka bowiem będzie w stanie współpracować z zaginanym ekranem urządzenia. Warto jeszcze na koniec zaznaczyć, że LG nie jest jedynym producentem smartfonów, który pracuje nad podobnym rozwiązaniem. Najprawdopodobniej również w przyszłym roku na rynku pojawi się smartfon Samsunga, który również będzie posiadał rozwijany ekran OLED.

Źródło: Etnews

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona