Producent obiecuje, że nowy robot sprzątający iRobot Roomba e5 jeszcze dokładniej odkurzy Ci podłogę

iRobot Roomba e5 (fot. iRobot)

iRobot jest jedną z najpopularniejszych w Polsce marek robotów sprzątających. Jej oferta wzbogaciła się właśnie o nowy model, iRobot Roomba e5, który ma jeszcze dokładniej odkurzać podłogę, aby jego właściciele raz na zawsze mogli zapomnieć o tym przykrym obowiązku.

iRobot Roomba e5 może się pochwalić pięciokrotnie większą siłą ssania w porównaniu do robotów Roomba serii 600 z systemem AeroVac oraz zaawansowanym, trzystopniowym systemem sprzątania (producent uzyskał nawet na niego patent). Urządzenie ma także wirującą szczotkę boczną, która ma za zadanie zbierać zabrudzenia spod ściany, przy krawędziach i w rogach pomieszczeń.

Pracę robota iRobot Roomba e5 wspomaga zestaw inteligentnych czujników – są one naprawdę inteligentne, ponieważ na podstawie wskazań z nich robot podejmuje ponad 60 decyzji na sekundę, aby jak najlepiej odkurzyć pomieszczenia! Wśród nich znajduje się również czujnik systemu Dirt Detect, który – jak sama nazwa wskazuje – rozpoznaje trudniejsze do posprzątania zabrudzenia i poświęca im więcej czasu, aby w 100% je zniwelować.

iRobot Roomba e5 ma także zmywalny pojemnik na zabrudzenia, pozwalający przepłukać go pod bieżącą wodą, żeby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń z niego i przygotować na kolejną rundę sprzątania. Oczywiście nie zabrakło też funkcji, dzięki której robot samodzielnie zadokuje w swojej stacji po każdym cyklu odkurzania, aby naładować do pełna swoje akumulatory (pojedyncze naładowanie wystarcza na maksymalnie 90 minut pracy).

Z iRobotem Roomba e5 można komunikować się bezprzewodowo za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne o nazwie iRobot HOME. Użytkownik może w niej m.in. ustalić harmonogram sprzątania na każdy dzień tygodnia. Aktualizacja oprogramowania urządzenia odbywa się natomiast automatycznie.

Sugerowaną cenę robota sprzątającego iRobot Roomba e5 ustalono na 2499 złotych.

Źródło: informacja prasowa