Polaroid Cosmo K Polaroid Cosmo K Plus

Polaroid zaprezentował dwa nowe smartfony, ale świadomie na pewno byś ich nie kupił

Nie jest to pierwsza przygoda Polaroida ze smartfonami. Tym razem jest ona jednak wyjątkowo nieudana, ponieważ producent wypuścił na rynek dwa urządzenia, których na pewno nie kupi żaden, bardziej świadomy klient.

Oba smartfony różnią się między sobą właściwie tylko jedną rzeczą: Cosmo K ma 5-calowy wyświetlacz, podczas gdy Cosmo K Plus 5,5-calowy. Obydwa ekrany mają jednak rozdzielczość zaledwie 854×480 pikseli, co w pierwszym przypadku przełoży się na 196 ppi, natomiast w drugim na 178 ppi. To naprawdę bardzo słabe wyniki i pojedyncze piksele na matrycy zauważy z pewnością każdy użytkownik.

Sercem Cosmo K i Cosmo K Plus jest czterordzeniowy (4 x ARM Cortex-A7) procesor MediaTek MT6580 1,3 GHz z układem graficznym Mali-400 i bez wsparcia dla łączności LTE (jedynie 3G). Do kompletu jest 1 GB RAM8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB. Smartfony wyposażono również w 13 Mpix aparat główny oraz 5 Mpix kamerkę na przodzie.

Cosmo K i Cosmo K Plus pracują pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow i zasilane są przez akumulator o pojemności 2800 mAh. Co ciekawe, Polaroid postarał się, aby smartfony wyglądały na droższe, dlatego tworzywo sztuczne, z którego zbudowano obudowę, swoim wykończeniem przypomina szczotkowane aluminium.

Jednak to jeszcze nie koniec. Razem z Cosmo K i Cosmo K Plus Polaroid zaprezentował tablet Jet 7. Sprzęt ma 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024×600 pikseli (170 ppi), czterordzeniowy (4 x ARM Cortex-A7) procesor MediaTek MT6580 1,3 GHz z układem graficznym Mali-400, 1 GB RAM8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD do 32 GB oraz aparat 5 Mpix zarówno na przodzie, jak i tyle. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow i czerpie energię z akumulatora o pojemności 2650 mAh.

Nie mogę nigdzie znaleźć cen Cosmo K, Cosmo K Plus i Jet 7, ale szczerze mówiąc i tak poświęciliśmy już zdecydowanie za dużo czasu i uwagi tym urządzeniom.

Źródło: Polaroid dzięki PhoneRadar, Telcel, Telcel, Telcel