Patriot Evolver to superszybki przenośny dysk SSD, chociaż na rynku są jeszcze szybsze | Tabletowo.pl

Patriot Evolver to superszybki przenośny dysk SSD, chociaż na rynku są jeszcze szybsze

Dołącz do dyskusji 0

Dysków zewnętrznych, tak samo, jak głośników bezprzewodowych i powerbanków, są w sklepach całe masy. Coraz częściej pojawiają się jednak propozycje o wyjątkowo wyśrubowanych parametrach, skierowane do bardziej wymagających użytkowników. Patriot Evolver jest jedną z nich.

Niektórzy z Was zapewne wciąż pamiętają o zaprezentowanym niedawno dysku Samsung Portable SSD X5, któremu należy się miano jednego z najszybszych dysków zewnętrznych SSD na rynku. Charakteryzuje się on prędkością odczytu sekwencyjnego na poziomie nawet 2800 MB/s, natomiast zapis sekwencyjny waha się od 2100 MB/s do 2300 MB/s (w zależności od wersji urządzenia). Wartości te naprawdę robią wrażenie.

Samsung zaprezentował niezwykle szybki dysk zewnętrzny SSD. Prędkości zapisu i odczytu robią wrażenie

Patriot Evolver nie może się pochwalić aż tak wyśrubowanymi parametrami, jednak nadal jest to propozycja z wyższej półki, raczej nie dla przeciętnego użytkownika, tylko takiego, który będzie w stanie w 100% wykorzystać jego potencjał, używając go przy bardziej wymagających zadaniach.

Patriot Evolver charakteryzuje się prędkością odczytu do 1600 MB/s oraz zapisem na poziomie 1000 MB/s. Jest to więc zauważalnie mniej niż w przypadku dysku Samsung Portable SSD X5, ale jednocześnie też o wiele więcej niż można oczekiwać od przeciętnego urządzenia tego typu, gdzie średnio jest to ~500 MB/s.

Dysk Patriot Evolver wyposażono w interfejs ThunderBolt 3 ze złączem USB-C oraz kontroler Phison E8 (PCIe). Ten pierwszy pozwala na transfery nawet do 8 razy szybsze niż jest to możliwe przy USB 3.0. Całość ma wymiary 101x46x11 mm i waży zaledwie ~88 gramów. Jak podaje producent, obudowa została wykonana z wysokiej jakości materiału.

zewnętrzny dysk SSD Patriot Evolver (fot. Patriot)

Patriot Evolver dostępny jest w dwóch wersjach: 512 GB i 1 TB. Cenę tej pierwszej ustalono na 999 złotych, natomiast drugiej na 1650 złotych.

Źródło: informacja prasowa

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona