Oukitel U7 Max - idealny przykład na to, że wygląd to nie wszystko | Tabletowo.pl

Oukitel U7 Max – idealny przykład na to, że wygląd to nie wszystko

Dołącz do dyskusji 0

Oukitel opisuje model U7 Max określeniami „piękny”, „luksusowy”, „mocny” i „elegancki”. O gustach co prawda się nie dyskutuje, jednak trudno dyskutować z suchymi faktami – a te łaskawe dla tej nowości wcale nie są.

Na wyglądzie Oukitel U7 Max nie będę się skupiać, ponieważ to, czy się komuś on spodoba, czy nie to kwestia wyłącznie indywidualna. Ale – mimo wszystko – miałbym pewne opory, aby uznać go za „piękny” czy „luksusowy” (tak, jak robi to producent). Wszakże smartfon pod względem designu niczym specjalnym się nie wyróżnia, a użyte do jego produkcji materiały też do najdroższych nie należą. Ot, to taka nawet przyjemna dla oka propozycja, jakich wiele na rynku.

Oukitel U7 Max

Natomiast odnośnie specyfikacji określenie „mocny” również dość skutecznie rozmija się z rzeczywistością. Oukitel U7 Max pracuje bowiem na czterordzeniowym procesorze MediaTek MT6580A 1,0 GHz z układem graficznym Mali-400 i ma do dyspozycji tylko 1GB RAM – takie połączenie na pewno nie pozwoli na korzystanie z wielu aplikacji naraz i płynne działanie pod większym obciążeniem. Po prostu nie ma na to fizycznych szans.

Pozostała specyfikacja Oukitel U7 Max również jest dość „skromna”. Obejmuje bowiem m.in. 5,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości HD (720×1280 pikseli), 8GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32GB oraz aparaty: główny 8 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą i 2 Mpix na przodzie (oba z możliwością interpolacji zdjęć do – odpowiednio – 13 Mpix i 5 Mpix). Smartfon działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow i zasilany jest przez akumulator o pojemności 2500 mAh.

Producent nie podał jeszcze sugerowanej ceny Oukitel U7 Max, ale nie powinna ona przekroczyć progu 100 dolarów.

Źródło: Oukitel

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona