May the fourth be with You, czyli kiedy trzy aparaty w smartfonie to za mało – Oukitel U22 | Tabletowo.pl

May the fourth be with You, czyli kiedy trzy aparaty w smartfonie to za mało – Oukitel U22

Dołącz do dyskusji 0

Jako, że dziś Dzień Gwiezdnych Wojen, nie mogłem przepuścić takiej okazji i wrzucić do któregoś z artykułów grafiki, która do tego nawiązuje. A nadarzyła się idealna okazja, ponieważ również dziś miała miejsce cicha prezentacja pierwszego smartfonu z czterema aparatami. OUKITEL z dumą podzielił się informacjami o modelu U22.

Podwójne kamery w aparatach smartfonów zaczynają być standardem. Do tej pory producenci zwykle umieszczali takie zestawy kamer na pleckach urządzeń, rzadziej decydując się na podwójny aparat do selfie. Sam OUKITEL wprowadził w zeszłym roku na rynek model U20, którego główny aparat charakteryzował się obecnością dwóch soczewek. Teraz firma poszła jeszcze dalej i pokazała pierwszy na świecie smartfon z dwoma podwójnymi obiektywami. Może „pokazała” to trochę za duże słowo, bo o urządzeniu wiemy na razie niewiele. Najważniejsze jednak zostało przekazane: jakie mają to być aparaty?

Oczywiście jeden podwójny aparat przeznaczony jest do selfie, a drugi pełni rolę aparatu głównego. Z lampy błyskowej LED możemy skorzystać zarówno z tyłu, jak i z przodu urządzenia. Główna tylna kamera ma rozdzielczość 8 MPix (zdjęcia są interpolowane do 13 MPix), zaś pomaga jej druga, 2-megapikselowa, pomagająca uzyskać efekt rozmycia. Przednie aparaty charakteryzują się rozdzielczością 5 MPix (interpolowaną do 8 MPix) oraz 2 MPix.

Ekran ma mieć szkło 2,5D, a na pleckach smartfonu znajdziemy skaner linii papilarnych. OUKITEL U22 będzie dostępny w sprzedaży w trzech kolorach: czarnym, białym i szampańskiego złota. W połowie maja ma rozpocząć się przedsprzedaż. Do tego czasu producent będzie pewnie dozował kolejne porcje informacji o dokładnej specyfikacji i możliwościach swojego najnowszego telefonu.

artykuł powstał przy współpracy z OUKITEL

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona